Přísavka bude držet jako přibitá: Když nepomůže navlhčení vodou, na řadu přichází česnek

Přísavky jsou užitečnými pomocníky, ale jak zajistit, aby nespadly z čelního skla? Zkuste tipy od zkušených motoristů a užijte si bezpečnou jízdu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý z nás dnes již vlastní mobilní telefon, který se dá použít na vyřešení spousty problémů. Může vám posloužit třeba jako výborný GPS navigátor. K tomu je ale zapotřebí správné uchycení ve vašem autě, proto lidé vymysleli tohle. Přísavky pro uchycení různých zařízení na čelní sklo jsou dnes běžnou součástí mnoha automobilů. Bohužel, mají jednu zásadní nevýhodu – mohou snadno spadnout. Jak tedy zajistit, aby vaše přísavka pevně držela? V tomto článku se podíváme na několik tipů a triků.

Přísavka nedrží – co s tím?

Začněme základním krokem – vyčištěním přísavky. Pokud má na svém povrchu nečistoty a prach, bude mít méně přilnavosti. Nejlepší je přísavku otřít mokrým hadříkem s mýdlem a vodou. Pokud však nemáte po ruce mýdlo, můžete ji jednoduše namočit do vody. Některé přísavky však nemusí být voděodolné a při změnách teploty se mohou zhoršit. Proto je důležité si ověřit vlastnosti vaší přísavky.

Zkuste alternativu česneku

Pokud je vaše přísavka již čistá, ale stále nedrží, zkuste použít některé z triků, které používají zkušení motoristé. Jedním z nich je použití česneku. Šťáva z česneku dokáže zvýšit přilnavost přísavky, což ji upevní na sklu. Stačí přísavku potřít česnekem a nechat působit několik minut. Pokud máte problémy s vonným efektem, můžete použít např. vonný stromeček s vůní kávy nebo vanilky. Tyto vůně dokáží aroma česneku přebít.

iZdroj fotografie: Pixabay

Odmaštění je cesta

Dalším trikem je použití alkoholu. Většina lidí má doma nějaký druh alkoholu, který dokáže zvýšit přilnavost přísavky. Můžete použít například vodku, rum nebo dokonce dezinfekční gel na ruce. Namačkejte trochu na hadřík nebo papírovou utěrku a potřete povrch přísavky. Dejte pozor, aby se alkohol nedostal na lak auta nebo na čalounění interiéru. Může nadělat pěknou neplechu a čištění vás může stát pořádně draho.

Vakuum či nedostatečná vlhkost?

Poslední zajímavou možností, jak zajistit přilnavost, je použití vysavače. Stačí přiložit váš vysavač k přísavce a vysát vzduch. Vakuum, které vysavač vytváří, zajistí, že přísavka pevně drží. Pokud máte novou přísavku, která nechce držet, může být důvodem nedostatečné vlhkosti. Zkuste ji tedy navlhčit. Pokud ani tak nechce přísavka držet, pravděpodobně jste koupili špatný produkt. Tady už pomůže jen koupě jiné přísavky, třeba i dražší, ale kvalitnější.

Jak často používáte držák na mobil?

Zdroj: Clutter
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články