Zapálená zápalka, peroxid vodíku či jedlá soda. Jejich vhození do toalety vyřeší častý problém mnoha domácností
Hořící zápalky vás mohou zbavit problému zápachu toalety. Tento fígl je účinný, ale musíte se držet několika důležitých pravidel.
Snad nikdo nemůže oponovat tomu, že je toaleta nejšpinavější místo v bytě a je rájem bakterií, virů, hub a zápachu. Naštěstí existuje způsob, díky němuž se nevábného odéru zbavíte. Jedná o trik, který si zamilovaly hospodyňky bojující s tímto stále opakujícím se jevem. Celý proces je nenáročný a rychlý. Stačí, když si připravíte zápalky a rukavice. Před úkonem však zkontrolujte, zda se na toaletě nenacházejí hořlavé čistící prostředky.
Jak na to?
Mějte na paměti, že musíte zapálenou zápalku hodit do mísy velmi rychle. Již po chvíli se nevlídného odéru zbavíte. Za vším stojí síra, protože dokáže snížit nevábný zápach. Ihned po procesu si nasaďte rukavici a vypálenou zápalku vytáhněte z mísy a hoďte ji do koše. Pakliže patříte k lidem, kteří se bojí hodit zápalku do mísy, zapalte si ji jednoduše v koupelně a poté ji vyhoďte. I tento způsob je účinný a obtíž rázně vyřešíte.
Zápach je pryč. Ale co špinavá mísa?
Výše jsme si vysvětlili, jak se zbavit zápachu vycházejícího z toalety. Jenomže při pohledu do mísy nastane další problém. Když spatříte nečistoty a usazeniny, zhrozíte se. Někdy ani pravidelná péče a drahé dezinfekční prostředky nepomohou. Předražené produkty lze nahradit věcmi, které se běžně vyskytují v každé domácnosti. Jedná se o jedlou sodu a peroxid vodíku.
Levné prostředky mají super efekt
Připravte si jedlou sodu či peroxid vodíku. Pokud se rozhodnete pro jedlou sodu, vsypte ji nejen do mísy, ale i po jejich okrajích. Nechte sodu alespoň dvě hodiny působit, očistěte mísu štětkou a spláchněte. Další možností je použití peroxidu vodíku. Nalijte ho do láhve s rozprašovačem a obsah nastříkejte do vnitřku i zvenku toalety. Po deseti minutách stačí spláchnout a venkovní stranu záchodové mísy otřít navlhčeným hadříkem nebo jednorázovou utěrkou.