4 způsoby, jak se vyhnout drhnutí sporáku: Ulpívání špíny zamezí automobilový vosk, s čištěním pomůže ocet

Vyzkoušejte také tyto jednoduché triky, které vám ušetří spoustu času i námahy. Dost bylo pracného drhnutí sporáku. Nebojte se použít třeba automobilový vosk.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý, kdo už někdy vařil, ví, jak snadno se sporák zanese různými skvrnami a dalšími nečistotami, které je často i bezprostředně po vaření těžké odstranit. Naštěstí existuje několik způsobů a vychytávek, jak si tuto náročnou a otravnou práci usnadnit. Pomůžou vám k tomu suroviny z vaší domácnosti a automobilový vosk z dílny nebo garáže.

Ošetřete plochu voskem

Zpravidla je automobilový vosk používán k naleštění a vytvoření ochranné vrstvy na povrchu vozu. V kuchyni vám však může být také cenným spojencem. Zbavíte se drobných škrábanců, a navíc díky jeho aplikaci předejdete usazování nečistot i vodního kamene. V případě potřeby pak špínu velmi snadno odstraníte houbičkou. Nejprve sporák pomocí alkoholu odmastěte, pak naneste automobilový vosk a rozlučte se s pracným drhnutím. Zhruba po dvou týdnech postup opakujte.

Jak na knoflíky na sporáku? Pár kapek na vatový tamponek a vyčistíte i zažranou a mastnou špínu

Využijte alkohol pro lepší čištění

Zaschlé nebo připálené nečistoty se velmi snadno zbavíte díky troše čistého alkoholu. Stačí jednu čajovou lžičku přidat do hrnku vody a důkladně promíchat. Připravený roztok pak naneste na znečištěná místa a nechte pár minut působit. Poté k jejich odstranění použijte starý zubní kartáček, který velmi snadno špínu odstraní, aniž by povrch sporáku poškrábal.

iZdroj fotografie: Depositpohotos

Smíchejte ocet a jedlou sodu

Dalším skvělým způsobem, jak si poradit s odolnými skvrnami, je připravit si univerzální čisticí směs z octa a jedlé sody. Ocet jednoduše aplikujte na zanesená místa a poté je posypte sodou. Chemická reakce, která ihned začne probíhat, pomůže narušit strukturu nečistot, které pak půjdou mnohem lépe a rychleji odstranit i bez pracného drhnutí.

Použijte tekuté mýdlo

Pro dosažení ještě lepších účinků vám pomůže jedlá soda smíchaná s octem a tekutým mýdlem. Všechny tři suroviny nejprve rozpusťte v horké vodě a poté opatrně naneste na špinavý povrch. Několik minut nechte působit a pak opláchněte teplou vodou. V případě potřeby tento postup opakujte, dokud se veškerých nečistot nadobro nezbavíte.

Jak si usnadňujete čištění sporáku vy?

Zdroj: UkrMedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články