Jak na knoflíky na sporáku? Pár kapek na vatový tamponek a vyčistíte i zažranou a mastnou špínu

Čištění rukojetí od sporáku nepatří k těm nejoblíbenějším domácím činnostem, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Moderní kuchyňské spotřebiče mají velké množství různých funkcí, jsou pohodlné na umístění a údržbu. Ne každý si je ale může dovolit. Mnoho hospodyněk proto zůstává věrné staré technice. Starají se o ni, jak nejlépe umí. Jde například o plynový sporák. Asi budete souhlasit s tím, že tento proces není příjemný a většinou zabere spoustu času. Vyzkoušejte tento způsob a už to nebudete dělat jinak.

Je to vážně snadné

Oblíbeným čističem povrchů hospodyněk jsou kapky amoniaku a anýzu. Okamžitě si totiž poradí i s tím nejvíce znečištěným povrchem v domácnosti. Budete k tomu potřebovat zubní kartáček, vatové tamponky a sklenici čpavkových anýzových kapek. Nasaďte si rukavice a naneste kapky na tamponek.

Otřete jimi znečištěná místa. Mezi povrchem a rukojetí se hromadí velké množství tuku. Nečistoty, které jsou silně zažrané, lze snadno vyčistit zubním kartáčkem nebo tvrdou stranou houby. Nechte malou chvilku působit, a poté jen jednoduše otřete namočeným hadříkem v čisté vodě.

Jedlá soda je také skvělá

Když se někoho zeptáte na to, čím čistí různé znečištěné povrchy, dost možná vám řekne, že používá jedlou sodu. Jedlá soda funguje skvěle na čerstvé mastné skvrny. A je jasné, že u sporáku se tato mastnota vyskytuje. Proto si navlhčete houbičku a namočte ji do vrstvy jedlé sody. Nyní krouživými pohyby a v rukavicích vetřete jedlou sodu do skvrny. Už za pár minut uvidíte výsledek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poslední způsob

Amoniak je také známý pro své čisticí vlastnosti. Zřeďte ho vodou v poměru přibližně 1:1. Namočte vatu do roztoku a přiložte na místo znečištění. A po 5 minutách můžete setřít čistým hadříkem a uvidíte výsledky. Pokud jsou ale skvrny příliš zažrané, odstraňte je zubním kartáčkem. Nic na tom není a je to rychle hotové.

Jak čistíte sporák vy?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články