Přirozený způsob, jak se zbavit plísně: 2složková směs má extrémní sílu
adbz.cz » Hobby » Zapomenutý způsob, jak se přirozeně zbavit plísně v domě. Směs ze 2 složek má extrémní sílu

Zapomenutý způsob, jak se přirozeně zbavit plísně v domě. Směs ze 2 složek má extrémní sílu

Plíseň v domě pro vás může představovat velký zdravotní problém. Zbavte se jí pomocí této směsi ze dvou složek, které již možná máte u sebe doma.

odstranit plisen domaci smes
Zdroj fotografie: iStock

Ačkoliv se mnoho lidí snaží dodržovat zásady zdravého životního stylu, mnohdy zapomínají na další důležité faktory, které mohou přispět k poškozování organismu a rozvoji nepříjemných onemocnění. Je proto důležité, abyste kromě svého jídelníčku a tréninku brali v potaz také plíseň ve své domácnosti. Její přítomnost totiž na vás může mít opravdu negativní dopad, a proto jsme pro vás dnes připravili velmi účinnou směs ze dvou ingrediencí, díky které se jí můžete jednou provždy zbavit. A to pouze za pár korun.

Plíseň v domácnosti

Většina lidí si myslí, že je období letního či jarního kýchání pouze důsledkem takzvaného „období alergií“, se kterým se potýká každý. Bohužel je však nenapadne, že by mohly existovat i jiné příčiny tohoto nepříjemného problému, které mohou vést k podráždění krku a očí, ucpanému nosu, kašli nebo dokonce podráždění pokožky. Všechny tyto příznaky totiž mohou být důsledkem i něčeho jiného, a možná dokonce mnohem závažnějšího – nahromaděné plísně v domácnosti. 

Ocet lze použít na praní
Zdroj fotografie: Depositphotos

V takovém případě lze udělat pouze dva kroky. Jednak si můžete zavolat odborníka nebo speciální firmu, který vaši domácnost vyčistí, ale naúčtují si za to opravdu nemalé peníze. Nebo si místo toho můžete vytvořit vlastní čisticí směs, která si hravě poradí s plísní v každém zákoutí vašeho domu. Její hlavní složka se sice může zdát trošku dražší, ale funguje naprosto účinně. Vydrží vám i poměrně dlouhou dobu. Když navíc vezmete v potaz, že vás ochrání před mnoha potenciálními onemocněními a bude se vám díky ní doma lépe dýchat, je to opravdu dobrá investice. 

Účinný roztok proti plísni v domácnosti 

Vše, co potřebujete k výrobě účinného roztoku proti plísni v domácnosti, jsou 2 čajové lžičky čajovníkového oleje a 2 šálky octa. Ocet je odjakživa známý jako skvělý prostředek pro čištění domácnosti. Čajovníkový olej si zase zasloužil svou oblibu díky rychlému a účinnému zabíjení plísní a bakterií. Samozřejmě je také zapotřebí, abyste si připravili lahvičku s rozprašovačem, ve které budete moci obě ingredience smíchat. Jakmile tak uděláte, roztok pořádně zamíchejte, aby se vše dobře promíchalo. 

Poté si roztok stačí vzít a můžete jej použít na kterékoliv místo ve vaší domácnosti, kde se objevila plíseň nebo jiné nepříjemné nečistoty. Skvěle funguje zejména v koupelně, kde mají bakterie tendenci se množit nejčastěji. Jakmile na ně aplikujete roztok, všechny plesnivé stopy, toxiny nebo i prach nadobro zmizí. Rozhodně nezapomínejte dbát na imunitní systém a snažte se udržet svoji domácnost v co nejlepší kondici, protože pak budete v dobré kondici i vy. A to zejména, pokud máte děti!