Takhle jednoduše se zbavíte mravenců u vás doma. Zabere vám to přesně 2 minuty a bude vás to stát 0 Kč. Udělejte to ihned

Je několik přírodních způsobů, jak vypudit mravence z vašeho obydlí. Výhodou je finanční i časová nenáročnost.

                   

Kdo by to neznal. Procesí mravenců rázuje do kuchyně a zpět. U mě doma je to klasickou letní záležitostí. Dveře na terasu jsou stále otevřené, a tak s nezvanými hosty musím počítat, ať se mi to líbí, nebo ne. Mravenci si ale vždy najdou cestu, a i když poctivě zavíráte všechny dveře a okna, skulinku si najdou. Jak se jich ale zbavit, aniž byste museli sáhnout na chemické přípravky? Je několik přírodních produktů, které zkrátka nesnášejí. Projděte se po spíži a jistě některý z nich najdete i u sebe doma.

Neutrácejte za drahé přípravky

Mravenci zbožňují sladké chutě, proto je právě kuchyně jejich zdrojem zájmu. Drobky, ovoce v míse, pootevřená sklenice s medem, nůž od marmelády či rozsypaný cukr na lince je přivábí a jejich počet se postupně zvětšuje. Je tedy nutné co možná nejrychleji zakročit. Jak uvádí Deník, je to prevence a s ní spojená správná hygiena, která by měla být dodržována, aby se mravenci vašemu obydlí vyhnuli obloukem.

Miska s medem iZdroj fotografie: Piqsels
Co mravence láká nejvíce jsou sladkosti. Nenechávejte na lince med, sirup či marmeládu

Stejně jako milují sladké, nenávidí kyselé. Proto utírejte povrchy v kuchyni například octovou vodou, která je výborná třeba i na odstranění vodního kamene, jak jsme na Adbz psali, případně vodou s citronem. Jelikož v kuchyni rozhodně nechcete stříkat nebezpečné chemické přípravky, které by se mohly dostat do přímého kontaktu s potravinami, zvolte přírodní cestu. Ta vás nebude stát ani korunu a zabere vám to jen krátkou chvíli.

Domácí způsob, jak vyhnat mravence z domu: Stačí na ně nastražit rýži, vyhubí se sami

Aplikujte koření, okurku či lógr

Mravenci se budou rozhodně vyhýbat místům, která příliš intenzivně voní. To vám ve vaší snaze nahrává, zbavit se jich pak není složité.

Aromatické koření nenávidí

Mezi typické bylinky a koření, které mravenci opravdu rádi nemají, patří skořice, pepř, hřebíček, badyán, případně pálivá paprika. Posypte místa, kde se drobní hmyzí vetřelci vyskytují, a zbavte se tak mravenců jednou provždy. Jak informuje web PlanetNatural, obdobně spolehlivě jako koření je vypudí i kvalitní esenciální olej. Ten navíc domácnost dokonale provoní.

Miska s kořením, skořice a citron iZdroj fotografie: Piqsels
Na mravence výborně fungují silně aromatické vůně, koření a bylinky jsou dobrou volbou

Kávovou sedlinu a slupky od okurky nevyhazujte

Jsou to i zbytky, které byste normálně vyhodili do koše. Například jsme na Adbz psali o tom, že lógr z kávy či slupky z okurek fungují proti mravencům přímo dokonale.

Uvidíte-li mravence, zbystřete

Mravenci a jejich mraveniště by vám neměly dělat radost ani na zahradě, a když nějakého spatříte, mějte se na pozoru. Mravenci si hýčkají mšice a přenášejí je z rostliny na rostlinu. Živí se sladkou medovicí, kterou vylučují. Uvidíte-li mravence na rostlině, rozhodně to nevěstí nic dobrého a doporučuji rostlinu dobře prohlédnout.

Jak se zbavujete mravenců v domácnosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články