Jak se starat o psa v tomto počasí: Odborníci upozorňují na 5 životně důležitých zásad

Horké letní dny mohou ztěžovat každodenní život nejen lidem, ale také psům. Je proto důležité, abyste brali na vědomí určité zásady, jak se o své mazlíčky starat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Majitelé psů by měli být v létě obzvláště opatrní a obezřetní, protože horko může být pro jejich čtyřnohé mazlíčky velmi nebezpečné. Nemusí totiž zvládat nadměrné teploty úplně nejlépe, a proto je důležité vědět, jak se o ně během tohoto období správně starat. Chcete-li zajistit psům dostatečnou ochranu před potenciálním nebezpečím, seznamte se s 5 zásadami, které by měl brát každý pán zvířete na vědomí. 

1) Nikdy nenechávejte psa v autě

Ne všichni majitelé si uvědomují, že zvířata by neměla být ponechána během horkých letních měsíců ve vozidle. Někdy stačí pouhých 10 minut, aby se živý tvor dostal do život ohrožujícího stavu, či v některých případech dokonce zemřel. Proto byste v autě měli buď vždy nechat zapnutou klimatizaci, nebo svého mazlíčka raději ponechat doma. Sami jistě dobře víte, jak intenzivní vlna horka se na vás vypustí, jakmile otevřete své auto po dlouhém stání na slunném místě. 

2) Pozor si dejte i na procházky

Pokud je příliš horko, měli byste svého psa venčit pouze brzy ráno nebo na večer, kdy slunce začíná zapadat. Jestliže vám tyto časy nevyhovují a vydáte se napříč rozpálenému slunci během odpoledních hodin, snažte se chodit pouze ve stínu. Podle odborníků je důležité, abyste během léta zkrátili délku svých každodenních procházek – dlouhodobý pobyt v horkém počasí nesvědčí jak zdraví vašeho psa, tak ani vašemu. 

3) Dostatek čisté vody

Správná hydratace je během letních měsíců zvláště důležitá jak pro lidi, tak i pro psy. Vždy byste proto měli zajistit, aby měl váš mazlíček k dispozici dostatek pitné vody, zejména pokud jste přes den delší dobu v práci – v takovém případě se ještě před svým odchodem ujistěte, že je jeho miska dostatečně plná. V opačném případě může mít tento problém závažné dopady na jeho zdraví.

iZdroj fotografie: Unsplash

4) Teplota v místnosti

Jestliže svého psa máte v domácnosti, rozhodně byste také neměli zapomínat na teplotu uvnitř vašeho bytu. Zvířeti bude mnohem lépe a příjemněji, pokud bude mít k dispozici dostatečný průvan, nebo když mu necháte alespoň zlehka zapnutou klimatizaci. Zvláště pozorní byste měli být v případě bydlení v podkroví, kde se během letních měsíců vlivem rozpálené střechy často hromadí žhnoucí teplo. 

5) Lehká strava

Nezanedbat byste měli také správnou stravu svého čtyřnohého mazlíčka, protože ta je též závislá na různém ročním období. V létě byste měli upřednostňovat především lehkou stravu, která nebude příliš zatěžovat jeho trávicí systém, tudíž se mu bude ve vedrech mnohem lépe fungovat. Také byste měli omezit jeho příjem nezdravých pamlsků, jež mohou vést k jeho nadváze. 

Zdroj: MediVet

Jak svého psa chráníte před horkým počasím vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 jednoduché triky, díky kterým usnete jako miminko: Od vlnového cvičení až po osvědčenou jógovou pozici pro uvolnění těla
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Štěně v podvyživeném stavu se jen o vlásek podařilo zachránit díky stížnostem na sociálních sítích
Události247.cz
Události247.cz
Až stovky tisíc korun skončí v kapsách podvodníků: Falešných zpěváků, kapitánů a lékařů v Česku přibývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit