Veterinář radí dávat psovi do misky s granulemi tenisový míček. Pomáhá to předcházet problémům

Hltání je problém, který trápí spoustu majitelů psů. Zabránit mu můžete jednoduchým trikem s tenisovým míčkem.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Psi jsou obyčejně velcí jedlíci. Jejich majitelé dobře vědí, jakou rychlostí může krmení zmizet z misky. A není to problém jen velkých psů. Hltání a přejídání může vést k různým zdravotním problémům, proto je nezbytné dělat všechno pro to, aby se pes naučil přijímat potravu pomalu. Ušetříte si tak spoustu starostí, peněz za případnou léčbu a pejskovi bolestivé trápení. Veterináři mají v rukávu několik triků, které vám pomůžou odnaučit vašeho psa hltat a přejídat se.

Hltání s sebou nese problémy

Snad každý majitel by pro svého psa udělal první poslední. Správná péče o psa s sebou nese také odpovídající způsob krmení. Důležitý je nejen výběr vhodného krmiva, ale i způsob, jakým pes „stoluje“. Dochází-li k hltání, může to s sebou nést rizika a zdravotní problémy. Pokud pes hltá, vdechuje spolu s jídlem velké množství vzduchu, což má za následek nadýmání, které může být velmi bolestivé a život ohrožující. Pokud máte podezření na nadýmání, neváhejte se ihned obrátit na veterináře.

Tenisový míček psa zpomalí

Efektivním způsobem, jak psa během krmení zpomalit, je trik s tenisovým míčkem. Stačí míček umístit do misky a poté do ní nasypat krmení. Veterináři vysvětlují, jak tento trik funguje. Pes zaměří svou pozornost nejprve na míček a teprve poté na jídlo, díky čemuž bude jíst mnohem pomaleji. Spojíte tak dvě oblíbené psí činnosti – krmení a hru. Pokud máte malého psa, do jehož misky by se tenisový míček sotva vešel, můžete místo něj použít menší golfové míčky.

Psí hltání - miska s granulemi iZdroj fotografie: Depositphotos

Hltání zabráníte hrou

Existuje spousta psích her, během nichž se pes snaží najít jídlo nebo pamlsky. Rozložte granule na hromádky na podložku – než se pes dostane od jedné porce k druhé, bude mít dost času na to, aby granule rozkousal. Řešením je i čmuchací dečka s fleecovými třásněmi a kapsami, do kterých krmení schováváte a pes je poté hledá. Řešením je i dávkovač krmiva, zpomalovací misky ve tvaru bludiště nebo hlavolamy, u nichž pes zapojí mozkové závity a odměnou mu bude krmení či pamlsky.

Vyrobte psovi vlastní hlavolam

Většina speciálních misek a hlavolamů stojí nemalý peníz. Podobnou hru pro svého psa můžete vytvořit sami. Stačí vám k tomu forma na muffiny a několik tenisových míčků. Vložte granule nebo pamlsky do důlků na muffiny a přikryjte tenisáky. Pes bude muset míček nejdřív odstranit, aby se ke krmení dostal. Navíc granulí nebude v každé formě tolik, aby přílišně hltal. Spojíte tak zábavu s krmením a psu ulevíte od případných trávicích potíží.

Jak u svého psa předcházíte hltání a přejídání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Narecki

Zobrazit další články