Jak pečovat o pohovku, aby byla krásně čistá: Vše, co potřebujete, je citronová šťáva, jedlá soda a vysavač

Vaše pohovka bude opět jako nová. Jediné, co k tomu potřebujete, je vysavač a další suroviny z vaší kuchyně. Odstraníte i tu nejodolnější špínu.

i Zdroj fotografie: JiriMatejicek/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Čím více lidí v domácnosti žije, tím více je namáhán potah vaší pohovky. Ještě horší skvrny jej pak mohou potkat v přítomnosti malých dětí nebo zvířecích mazlíčků. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak si s nimi jednoduše poradit. Zvládnete to i bez speciálních pomůcek a drahých chemických prostředků. Za pár chvil bude pohovka opět dokonale čistá.

Dopřejte jí pravidelnou péči

Abyste si úklid a čištění čalounění co nejvíce usnadnili, měli byste dle webu UklizenýDomov každou novou skvrnu odstranit co nejdříve. Čím déle ji na potahu necháte, tím hůře. Vyčistit lze poměrně snadno jakýkoliv druh potahu, jak jsme psali už dříve na adbz. Stačí jen vědět, po jakých pomůckách sáhnout a jak postupovat, abyste jej omylem nepoškodili. Vyhněte se především drátěnkám a předmětům s ostrým a drsným povrchem.

Čím vyčistit pohovku

Nemusíte nutně kupovat chemické čisticí přípravky, protože v kuchyni najdete vše, co k tomuto účelu budete potřebovat. Jedlá soda a citronová šťáva jsou totiž téměř nenahraditelnými pomocníky. S jejich pomocí lze vyčistit téměř celou domácnost, jak potvrzuje i naše čtenářka Alice P. z Jičína: „Čisticí přípravky už téměř nekupuji. Se vším si poradí jedlá soda, ocet a kyselina citronová. Často i se špínou, na kterou čističe nefungovaly.“

čištění sedačky iZdroj fotografie: Freepik
Díky jedlé sodě a šťávě z citronu bude vaše pohovka opět jako nová

Jak pohovku vyčistit

Nejprve smíchejte hrnek jedlé sody s 30 kapkami citronové šťávy. Směs důkladně promíchejte a poté naneste na potah. 3 hodiny ji nechte na místě působit. Během této doby dokáže směs sody a citronu vytáhnout z vláken pohovky většinu špíny a nečistot. Pak už ji stačí jen z povrchu odstranit a máte hotovo. K tomu vám podle webu iReceptář skvěle poslouží výkonný vysavač. Také jsme tento trik vyzkoušeli a na běžnou špínu fungoval opravdu dobře.

Zatočte s rozkousanou a podrápanou pohovkou od domácích mazlíčků

Jak na odolnou špínu

Skvrny od vína, kávy nebo tmavého čaje nejspíš z pohovky jen tak nedostanete. V takovém případě sáhněte po dalším univerzálním pomocníku z kuchyně, kterým je ocet. Nařeďte jej s vodou v poměru 1 : 1 a skvrny důkladně vyčistěte pomocí houbičky na nádobí nebo hadříku. Po uschnutí by mělo být místo perfektně čisté. V případě potřeby však můžete celý postup několikrát opakovat.

Jakým způsobem čistíte sedačku od skvrn a nečistot vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články