Náplast nikdy nesklouzne: Nastřihnutím se dá vytvořit jakýsi „zámek“
adbz.cz » Hobby » Jak nalepit náplast, aby nesklouzla: Nastřihnutím se dá vytvořit jakýsi „zámek“

Jak nalepit náplast, aby nesklouzla: Nastřihnutím se dá vytvořit jakýsi „zámek“

Možná tomu nebudete chtít věřit, ale i něco tak jednoduchého, jako je lepení náplasti, se dá udělat špatně. Naučte se správný postup a náplast už vám jen tak nespadne.

naplast prst
Zdroj fotografie: iStock

Každý člověk už někdy v životě sáhnul po náplasti. Ať už lepil nějaké zranění sobě nebo svému dítěti. Náplast je totiž věc, která by nikdy neměla chybět v domácnosti, protože nikdy nevíte, kdy ji zrovna budete potřebovat. A pokud se jen například trošku říznete, je náplast to nejjednodušší řešení. Věděli jste ale, že i něco tak jednoduchého, jako je její lepení, se dá provádět špatně?

Špatné lepení náplasti

Asi všichni moc dobře víte, že náplast nalepená na nějakém zranění vydrží často jen do prvního umytí vodou. Potom se zkrátka odlepí a už ji nemůžete víckrát použít. A takto se pak může jednoduše stát, že máte obrovskou spotřebu náplastí, protože například každou hodinu lepíte novou. Ale vše je to jen kvůli tomu, že náplast lepíte špatně. Na videu níže se můžete podívat, jak se to dělá správně.

lepeni naplasti
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak správně nalepit náplast

Když si člověk lepí náplast, udělá to tak, že dá polštářek na zranění a poté ji jen omotá například okolo prstu. Ale to je právě ta chyba, protože když to budete dělat takto, stane se, že vám náplast brzy spadne. Naštěstí existuje jeden opravdu jednoduchý způsob, díky kterému už takové problémy nebudete mít.

Vezměte si obyčejnou náplast a lepivé konce v půli rozstřihněte, tak jako je ukázáno na videu. Poté dejte polštářek náplasti na zranění, a rozpůlené konce začněte lepit přes sebe. Takto se vám nikdy nestane, že by vám náplast jen tak sama od sebe spadla a dokonce vydrží i to, když ji namočíte do vody.