Hygienické vložky a tampony se dají využít i jinak: U cvičení, do bot a třeba i jako 1. pomoc při zranění

Je mylné se domnívat, že dámské hygienické potřeby jsou určené jen pro ženy, které mají své dny. Díky jejich úžasným vlastnostem je využijete v každodenním životě.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Dámské hygienické potřeby mají mnohem širší využití než jen to, k němuž jsou primárně určené. Překvapivě je mohou ocenit i muži, u kterých už jen jejich nákup někdy vzbuzuje obrovské rozpaky. Zbytečně. Vložky, tenké intimky i tampony mají totiž vynikající sací vlastnosti. Umožňují pokožce přirozeně dýchat a současně skvěle ochrání oblečení. Zajišťují svěžest a pohodlí několik hodin. Tyto triky, jak je prakticky můžete použít, určitě oceníte.

1) Obuv

Zejména během léta je pocení nohou problém, dokonce i když máte obuté sandály. Pokud nechcete, aby vám noha klouzala v botě, a současně byste rádi eliminovali nepříjemný odér a vlhkost, hodit by se vám mohl trik se slipovou vložkou. Stačí, když ji nalepíte do boty, a jakmile se nasákne potem, prostě ji vyměníte.

2) Cvičení

Při sportování je stékající pot z čela otravný. Možná vás to překvapí, ale i fitness trenéři řeší tenhle problém s pomocí dámských hygienických potřeb. Při cvičení si zespodu na čelenku nalepí intimku. Pokud je čelenka tenčí a vložka vykukuje, můžete ji ustřihnout. Pot skvěle absorbuje.

3) Zranění

Dámské potřeby oceníte i v případě zranění. Prostě pouze přiložíte vložku na krvácející ránu. Je to jednodušší, savější a hygieničtější způsob než obyčejný kus látky. Tampony jsou užitečné, když krvácíte z nosu.

Muži teče krev z nosu iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Kojení

Spousta novopečených maminek řeší problém se skvrnami na prádle a oblečení, které způsobil únik mateřského mléka. Pokud nemáte po ruce speciální vložky do podprsenek, můžete je nahradit obyčejnými hygienickými vložkami. Není třeba je použít celé, stačí ustřihnout menší kousek a vložit ho do podprsenky. Když se nasákne, jednoduše ho vyměníte.

5) Pocení

Pokud máte náročný den, někdy ani antiperspirant nepomůže, abyste se nezpotili v podpaží. O mokré fleky na oblečení nikdo nestojí, a navíc to není příliš příjemné. Předejdete tomu, když si zevnitř na tričko nebo košili nalepíte slipovou vložku. Pot skvěle absorbuje a snadno ji můžete kdykoli vyměnit.

Jaké možnosti využití ještě dámské hygienické potřeba mají?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky