Zavařeninová sklenice se dá jednoduše otevřít otvírákem na pivo. Dalším fíglem je horká voda

Otevírání zavařeninových sklenic už nebude tak bolestivé, protože existují triky, které vám to zjednoduší. Jedním z nejúčinnějších je použití otvíráku na pivo.

                   

Každý se s tím už jistě někdy setkal – máte před sebou lahvičku s křupavými nakládanými okurkami, ale nevíte, jak ji otevřít. Sklenice často může být tak silně zavřená, že ani mužská síla nepomůže, natož že by sklenici měla otevřít křehká žena. Zatímco někdo se vybaví nožem, jiný použije silový úder do víčka. Dobrá zpráva je, že existuje ještě další způsob, jak zavařeniny otevřít. Stačí k tomu jenom otvírák na pivo.

Otvírák na pivo je dobrý pomocník

Otvírák na pivo je vynikajícím nástrojem pro otevírání zavařeninových sklenic. Je to naprosto jednoduché a zvládne to opravdu každý. Vložte jednoduše dolní okraj otvíráku pod okraj víčka sklenice a opatrně ho zvedněte. Zjistíte, že víčko se lehce odlepí, zavařenina pak půjde snadno otevřít. Nebo alespoň mnohem snáze než předtím. Víčko sklenice se malinko nadzvedne a uvolní, vy pak už jednoduše víčko otevřete rukama.

Speciální gumový úchop

Dalším způsobem, jak otevřít zavařeninovou sklenici, je použít různé druhy gumových úchopů. Tyto úchopy jsou k dostání v obchodech s kuchyňskými potřebami a pomohou vám pevněji chytit sklenici a snadno ji otevřít. Jednoduše nasadíte úchop na víčko a pevně ho stisknete, aby se vytvořil vakuový efekt. Poté jen otáčíte sklenicí opačným směrem a víčko by mělo snadno povolit. Tato metoda bude pravděpodobně vyžadovat trochu zručnosti, ale je velká pravděpodobnost, že to zvládnete.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nůž a hrubá síla

Dalším běžným způsobem, jak otevřít zavařeninovou sklenici, je použití nože. Nůž se používá k podrážení okraje víčka, aby se uvolnilo a sklenice mohla být otevřena. Snažte se najít mezeru mezi víčkem a sklenicí a jemně vložte nůž do této mezery. Poté opatrně pohybujte nožem, abyste uvolnili víčko. Tento způsob však může být nebezpečný, protože nůž může klouzat a způsobit zranění. Buďte prosím velmi obezřetní při manipulaci s tímto ostrým nástrojem. Přinejhorším zavolejte manžela, který vám s tím pomůže.

Uvolnění horkou vodou

Dalším způsobem, jak otevřít zavařeninovou sklenici, je použít horkou vodu. Stačí sklenici ponořit do horké vody na několik minut, což pomůže uvolnit víčko. Poté ji opatrně osušte a opět zkuste otevřít. Tento způsob je vhodný pro sklenice s pevnými víčky. Vždy ale přemýšlejte, co máte uvnitř sklenice, abyste nezničili chuť tím, že pokrm ohřejete. Ohřáté a teplé nakládané okurky nejsou nic moc.

Vyzkoušejte tyto různé způsoby otevírání zavařeninových sklenic a zjistěte, který z nich je pro vás nejefektivnější. Ať už použijete otvírák na pivo, gumový úchop, horkou vodu nebo nůž, pamatujte si, že je důležité být opatrný a zabezpečit si pevný úchop na sklenici, aby nedošlo k poškození nebo zranění.

@domesticblisters Ta-da #strugglecare #mentalhealth #ADHD #lifehacks ♬ Big Energy – Latto

Jak otevíráte zavařovací sklenice vy?

Zdroj: TikTok
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články