Video: Jednoduchý způsob, jak zapálit sirku bez škrtátka. Trik, který nejen pomůže, ale zároveň s ním oslníte všechny přátele

Zábavný kousek se zapálením sirky z vás může udělat hvězdu večírků. Než ho však budete bravurně ovládat, bude to chtít trochu šikovnosti a trpělivosti.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pravděpodobně jste už někdy museli řešit problém se zápalkami. Krabička byla už tak ošoupaná, že i přes škrtání po obou jejích stranách jste sirku prostě nezapálili, nebo ji třeba i zlomili. Pokud se vám toto stane, když rychle potřebujete zapálit svíčku na hřbitově, nebo si děláte s přáteli táborák a jste natěšení na to, jak si opečete na ohni nějakou dobrotu, je opakované neúspěšné škrtání celkem dost frustrující.

Škrtnete sirkou o sirku

Věděli jste však, že existuje docela zábavný trik, jak sirku zapálíte i přes nefunkční škrtátko na krabičce? Princip tohoto fígle je velmi jednoduchý. V podstatě stačí škrtnout jednou zápalkou o hlavičku druhé. Musí však jít o dostatečně razantní pohyb. Potřebovat tedy budete ještě obyčejnou gumičku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud byste totiž sirky drželi jen tak v ruce a pokoušeli se s nimi o sebe škrtnout, spíše je prostě jenom zlomíte, než abyste jásali nad tím, jak se vám je podařilo zapálit. Právě proto se gumička bude hodit. Přestože trik vypadá jednoduše, upřímně řečeno se neobejdete bez jisté dávky šikovnosti, zručnosti a trpělivosti.

Vyrobíte improvizovaný prak

Video s trikem, v rámci kterého se zapálí sirka o sirku, předvádí kutil MrGear a stalo se hitem sociálních sítí. V jeho podání se zdá, jako kdyby to bylo opravdu velmi snadné. Z gumičky prostě udělá smyčku na jedné zápalce, čímž vznikne primitivní prak. Tím pak střelí do druhé zápalky. Když se trefí, začne hořet.

Jde o velmi zábavnou formu, se kterou byste mohli mít úspěch i na večírcích. Pokud však skutečně potřebujete rychle něco zapálit sirkami, jež nemáte o co škrtnout, nepočítejte s tím, že to zvládnete na první pokus. Chce to cvik, než se vám podaří zažehnout oheň. Podle pokusů MrGeara lze sirku zapálit i škrtnutím o mobil, ovladač televize nebo o baterku.

Jaký trik znáte, když nejde škrtnout sirka o krabičku?

Zdroj: MrGear
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články