Nejčastější příčiny psího zápachu: Buďte na pozoru – nemusí to být jen kvůli tomu, že se váš mazel v něčem vyválel

Zápach u psa vyvolává hned několik faktorů. Lidé o nich bohužel netuší, a poté jejich domácí mazlíček nepříjemně zavání. Podívejte se tedy na nejčastější důvody zápachu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někteří lidé psy milují, jiní je příliš v lásce nemají. Pokud si někdo tohoto mazlíčka nechce pořídit, buď se psů bojí, nelíbí se mu, nebo se nechce o takové zvíře starat. Jakmile byste si však domů čtyřnohého chlupáče pořídili, je nutné kromě venčení, hraní, krmení a pití dbát i na několik dalších věcí. Někteří psí společníci totiž dokážou velice nepříjemně zapáchat, přitom se nelibé vůně lze velice snadno zbavit.

Zvažte návštěvu veterináře

Za zápachem zvířete může stát několik faktorů, tím hlavním je zdravotní stav, který může důkladně zkontrolovat pouze veterinář. Již při pořizování psa je nutné myslet na finanční výdaje ohledně jeho péče. Veterinární prohlídka nemusí být drahá, pokud se na nic nepřijde. V opačném případě však může léčba vyjít i na několik tisíc. Abyste ke zvěrolékaři nemuseli chodit často, zaměřte se na péči o zdraví psího společníka.

Správná péče o zvířata

Jakmile se rozhodnete, že si pořídíte psa nebo jakékoliv jiné zvíře, najděte si hodně informací o tom, jak se o takového domácího mazlíčka starat. Pří nesprávné péči může zvíře začít zapáchat, především je důležité dbát na hygienu. Pravidelně kontrolujte psí zuby a dásně, na těchto místech se může usazovat zubní kámen, jenž nepříjemně zavání. Psovi hlídejte i uši, zda tam nemá nějaké parazity, kteří též způsobují nevábný odér.

Pravidelná kontrola psa

Pokud vašemu psovi nepříjemně zapáchá z tlamy, může se jednat o cukrovku, která se projevuje i tímto příznakem. Při kontrole se zaměřte také na jeho zadeček, zda z něj nevychází nějaká tekutina. Kůži kontrolujte pravidelně, protože mezi zvířaty se šíří kožní infekce velice snadno. Až budete na prohlídce u veterináře, zeptejte se na výživu a správný postup ohledně péče o srst, jelikož ta se liší podle plemene.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyhněte se zápachu u psa

Nejlepší je zápachu u psa předcházet. Naučte se mu pravidelně čistit uši a zuby. Případně lze tuto aktivitu přenechat veterináři nebo psímu salonu, ve kterém pracují odborníci. Jakmile přijdete domů z procházky, nezapomeňte u mazlíčka provést hygienu v podobě mytí tlapek, čištění srsti v tříslech a okolo konečníku. Pokud by bylo znečištění větší, můžete psa rovnou vykoupat. Mnoho z nich vodu miluje, ale myslete poté na důkladné osušení zvířete.

Kartáče na srst jsou skvělou volbou, když pes začne hodně línat, nebo mu padá srst pravidelně. Pořiďte si domů klidně i více druhů, abyste mohli vašeho chlupáče vyčesávat pravidelně. I když se váš mazlíček zdá zdravý, některé nemoci nemusí mít zjevné příznaky. Každý rok navštivte veterináře a nechte zvíře zkontrolovat. Čas od času také nezapomeňte psa zvážit, abyste měli přehled, klid a jistotu, že je v pořádku.

Jak předcházíte zápachu u psa vy?

Zdroj: TheSprucePets

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články