Udělejte si levný prací prášek. Funguje stejně jako ty drahé z obchodu
adbz.cz » Hobby » Domácí prací prášek vyjde na pár korun a je stejně účinný jako ty z obchodu. Sami jsme ho vyzkoušeli

Domácí prací prášek vyjde na pár korun a je stejně účinný jako ty z obchodu. Sami jsme ho vyzkoušeli

Praní prádla je nezbytností, jinak bychom chodili ušmudlaní a dělali si velkou ostudu. Jenomže prací prášek něco stojí, nemluvě o odstraňovačích odolnějších skvrn.

praci prasek domaci vyroba
Zdroj fotografie: Depositphotos

Když žijete single nebo jen ve dvou, za prací prášek tolik neutratíte. Když si však představíte početnější rodinu, výdaje jsou vysoké. Zajistit čisté oblečení čtyřčlenné rodině je opravdu finančně náročné. Nehledě na to, že mladá generace zohledňuje především ekologické prací prostředky. Z jejich pořizovací ceny však půjdete do mdlob.

Když je rodinný rozpočet na hraně

V tomto článku si přiblížíme postup, jak si vyrobit ekologický prací prášek doma. Nemusíte mít strach, že by něco nevyšlo, protože ho vyzkoušeli pracovníci redakce. Nejlepší na tom je, že budete k jeho výrobě potřebovat jen dvě složky, které hravě najdete v každé domácnosti. Pokud byste je neměli po ruce, koupíte je doslova za pár korun. Chcete-li ulevit přírodě, vyrobte si prací prášek bez chemikálií během chvíle doma sami.

Jedlá soda a mýdlo překvapí svými účinky

Ze spíže si vytáhněte jedlou sodu a z koupelny si vezměte oblíbené tuhé mýdlo v kostce. Tyto dvě ingredience jsou zárukou spokojenosti a společně dokážou divy. Dále si přichystejte plech na pečení a zapněte troubu.

vonave mydlo
Zdroj fotografie: Pixabay

Postupujte krok za krokem

  1. Předem připravený plech posypte po celém povrchu jedlou sodou a pečlivě rozdrťte všechny hrudky, aby se vám hmota rovnoměrně upekla.
  2. Plech vložte do předehřáté trouby na 200 stupňů Celsia a pečte cca 1 hodinu.
  3. Zatímco se bude hmota péci, nastrouhejte si na struhadle voňavé mýdlo.
  4. Upečenou jedlou sodu smíchejte s mýdlovými hoblinami a důkladně promíchejte. Jde o to, aby se obě složky dokonale promísily.
  5. Výslednou směsici jedlé sody a mýdla nasypte do sklenice a uzavřete.

Prádlo perte s rozumem

Pakliže jste dodržovali postup, domácí prací prášek je připraven k vyzkoušení. Ke každému praní přidejte jednu odměrku směsi. Budete překvapeni svěží vůní oblečení a ložního prádla, dokonce pustí i odolné skvrny. Pro změkčení oděvů vlijte při máchání do dávkovače trochu octa. Při praní se držte daných pravidel. Nikdy nevkládejte do pračky nadměrné množství prádla a také dbejte na pravidelné čištění spotřebiče.