Výroba másla v pračce: Je to rychlé a skoro bez práce

Domácí máslo vyrobené pomocí plastové láhve a pračky je mnohem lahodnější než to kupované. Výroba je jednoduchá a téměř bez práce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Máslo je důležitá surovina v mnoha pokrmech. Většina lidí má v lednici či mrazáku alespoň jednu kostku připravenou, mohou se tak spolehnout, že bude vždy po ruce. Ať už si ho s chutí mažete na chleba, či ho používáte na smažení nebo jako přísadu do bramborové kaše, vždy je poznat, jak moc kvalitní máslo je. Rozdíl v chuti je znatelný opravdu s prvním soustem.  

Nejkvalitnější máslo bývá od farmáře 

To nejkvalitnější máslo bývá většinou kupované od farmářů na trzích či přímo na farmě. Chuťově i vzhledově se s tím kupovaným opravdu nedá srovnávat, ovšem jeho problémem bývá příliš vysoká cena. Naštěstí si můžete pomocí jednoduchého postupu zajistit kvalitní máslo, a navíc ušetřit peníze za koupi toho drahého někde na trhu. Máslo si můžete snadno vyrobit doma.  

Podle britského receptu můžete vyrobit máslo v pračce. Potřebujete k tomu jen minimum surovin. Na výrobu másla v pračce si připravte jednu plastovou láhev, smetanu, sůl a samozřejmě pračku. Hodit se bude také starý povlak na polštář a plátěná teniska. Pusťte se do výroby másla a ušetřete bezpočet peněz za jeho nákup v obchodě.  

hromada másla iZdroj fotografie: Pexels

Vyrobte si lahodné máslo ve své pračce 

Smetanu nalijte do dobře uzavíratelné plastové láhve a přidejte k ní trochu soli. Záleží jen na vás, jak slanému máslu dáváte přednost. Hrdlo láhve pak celé pečlivě zabalte přilnavou fólií, například alobalem, a velmi důkladně ji uzavřete. Z lahve nesmí v žádném případě nic uniknout, abyste si zbytečně nepřidělávali problémy s pračkou

Dobře utěsněnou láhev umístěte do staré tenisky a botu samotnou pak ještě do uzavíratelného povlaku na polštář. Teplota vody při praní by neměla přesáhnout 30 stupňů a rychlost otáček bubnu během ždímání nastavte nejvíce na 600 otáček za minutu. Plastovou láhev po vyprání nechte vychladnout a poté ji opatrně rozřízněte a máslo z ní vyjměte. Smetana se v pračce sama vyšlehá a vy budete mít téměř bez práce doma vyrobené lahodné máslo.  

Jak si vyrábíte domácí máslo vy?

Zdroj: UkrMedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství