Rozšířená chyba českých hospodyněk: Dvířka od pračky by se po doprání neměla nechávat otevřená, ale naopak

Pokud necháváte dvířka od pračky běžně otevřená, měli byste co nejrychleji přestat. Jedná se totiž o typickou chybu, která poškozuje přístroj.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Pračka je jedním z nejpoužívanějších domácích spotřebičů a většina lidí si bez ní již nedokáže představit normální život. Mnozí si však neuvědomují, že se při jejím používání dopouští několika různých chyb, což je následně stojí velké peníze za opravy. Mezi ty nejčastější z nich přitom dle webu Bhg patří především nechávání otevřených dvířek pračky. Nejenže přístroj tímto způsobem opotřebováváte, ale také vám může začít protékat voda. 

Pozor na prověšená dvířka od pračky 

Aby vám pračka sloužila co nejdéle, měli byste se zaměřit na její správné používání. Důležité je zejména pravidelné čištění zásobníku na prací prášek a aviváž a těsnění bubnu. Právě v těchto místech se totiž nejčastěji usazují nečistoty a vodní kámen, který zhoršuje výkon přístroje a může způsobovat zápach oblečení. Podobně je to pak s bakteriemi a plísněmi, které se v důsledku nadměrné vlhkosti rozrůstají po téměř celém přístroji.

Neméně důležité je poté zavírání dvířek pračky. Pokud je totiž necháváte víceméně vždy otevřená, mohla by se časem začít prověšovat. To znamená, že je bude velmi složité správně uzavřít a při používání přístroje bude unikat voda. Jak uvádí server Espares, na vině bývá nejčastěji nepřetržitý tlak na panty, které se mohou postupem času povolovat. Většinou bohužel ani není možné tuto závadu opravit a je nutné pořídit si zcela novou pračku.

Nastavení programu pračky iZdroj fotografie: Piqsels
Dvířka od pračky byste neměli nechávat otevřená

Nezapomínejte o svou pračku správně pečovat 

Pokud chcete udržet svou pračku co nejdéle při životě, věnujte také pozornost pravidelnému čištění bubnu a ostatních částí, které se mohou snadno zašpinit. Není ovšem nutné kupovat drahé výroky plné chemie nebo jiné prostředky. Skvěle vám postačí například jedlá soda nebo citronová šťáva. Jak jsme také již dříve uváděli na serveru adbz, pomoci vám dokáže i obyčejná tableta do myčky na nádobí

Jak často necháváte dvířka od pračky otevřená vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články