Díra v rukojeti pánve má skrytou funkci. Není jen na pověšení
adbz.cz » Hobby » Díra v rukojeti pánve neslouží jen k pověšení. Funguje i jako držák na vařečku při vaření

Díra v rukojeti pánve neslouží jen k pověšení. Funguje i jako držák na vařečku při vaření

Důvod vytvořeného otvoru v rukojeti pánve vás nejspíš překvapí. Ve skutečnosti má více funkcí, neslouží jen jako pomůcka pro zavěšení nádobí na příslušný hák.

rukojet panev sporak
Zdroj fotografie: abcMedia

Pánev patří mezi základní vybavení snad každé domácnosti. Alespoň bez jedné pánve se totiž nikdo neobejde. Přesto je lepší mít doma více druhů, protože každý je vhodné používat k něčemu jinému. Určité kousky mohou mít navíc v rukojeti vytvořený otvor, který vám ve skutečnosti může pomoci při vaření. Tento jednoduchý trik se rozhodně vyplatí znát, protože díky němu nenaděláte v kuchyni tolik nepořádku.

Tajemství otvoru v rukojeti

Spoustu dennodenně využívaných předmětů je možné využít mnoha dalšími způsoby, které by vás nejspíš ani nenapadly. Jinak tomu není ani v případě pánve. Otvor v její rukojeti lze využít jak k jejímu pověšení na háček, tak i při samotném vaření. Pokud nevíte, kam se špinavou vařečkou, kterou obsah pánve mícháte, řešení máte přímo na dosah ruky. Vyhnete se tím taky pořizování speciálních odkládacích stojanů nebo špinění dalšího nádobí.

Zavěšení pánve

Přestože se jako první možnost, proč byl otvor v rukojeti pánve vyroben, nabízí její zavěšení, je takový způsob skladování velmi vzácný. Většina lidí má pánev spolu s hrnci a dalšími kusy nádobí uloženou ve skříni, kde se na ni nepráší a nehrozí ani její znečištění při vaření jiných pokrmů. Kromě profesionálních kuchařů snad jen největší nadšenci mají pánve vyvěšené hned na očích a připravené, aby je mohli kdykoliv použít.

jídlo v pánvi
Zdroj fotografie: Freepik

Jak využít otvor v rukojeti

Téměř každý, kdo už někdy v životě vařil, se musel vypořádat s problémem, kam položit použitou lžíci, vařečku nebo jinou pomůcku po zamíchání připravovaného pokrmu. Pokud ji položíte na kuchyňskou linku, dojde k zašpinění povrchu, a jakmile skvrna zaschne, je docela obtížné ji odstranit a pracovní desku opět vyčistit. Položit ji na varnou desku se taktéž nedoporučuje, protože by mohlo snadno dojít k jejímu připálení.

Přímo před očima se vám však nabízí velmi jednoduché a efektivní řešení tohoto problému. Otvor v rukojeti pánve se může rázem proměnit ve stojan na lžičku nebo vařečku. Daný kousek pak stačí do otvoru vložit a zapřít o jeho hranu. Vyhnete se tak případnému nepořádku a zároveň budete mít pomůcku vždy připravenou po ruce. Jakmile tuto vychytávku při vaření jednou vyzkoušíte, už nikdy více se bez ní neobejdete, protože si ušetříte mnoho práce při úklidu.