Díky alobalu budou pokojovky růst jako splašené. V zimě je to téměř nutnost
Ne vždy se vašim pokojovkám daří tak, jak byste si přáli. Změnit to může docela obyčejný alobal. Stačí ho jen kousek.
Obsah
Sluneční světlo je pro fotosyntézu, proces, při kterém rostliny vyrábějí energii, zcela nezbytné. Ovšem během zimy ho mnohdy mají až zoufale málo. A právě tady vám může pomoci alobal. Položením koule z alobalu poblíž rostlin můžete zvýšit jejich přístup ke světlu, jak radí web Greg.
Jak odraz světla z alobalu podpoří růst vašich pokojovek
Jak to funguje? Jednoduše. Reflexní povrch fólie přesměruje světlo směrem k rostlině a zajistí, aby každý list dostal co nejvíce slunečního světla. Toto přidané světlo může zlepšit fotosyntézu, což vede k lepšímu růstu a celkově zdravějším rostlinám. A nemusíte používat jen kouli – postačí i malý pruh napnutý třeba mezi dvěma špejlemi.
To nejlepší na použití alobalu v květináči? Je to neuvěřitelně jednoduché a cenově výhodné, konstatuje web ChelseaGreen! Nemusíte kupovat drahé zahradnické nářadí ani produkty. Stačí vzít v kuchyni alobal, zmačkat ho do kuličky (nebo z něj utrhnout malý proužek) a vložit ho do květináče.
Pokojovky podpoříte i kvasnicemi
Jen dostatek světla však mnohdy nestačí, je třeba dbát i na správnou výživu – a právě v zimě vám může skvěle pomoci kvasnicové hnojivo. Ale nenechte se mýlit. I přes zavádějící název se ve skutečnosti nejedná o hnojivo jako takové, protože rostlinám přímo nedodává žádné živiny. Touto zálivkou rostlinám prospějete především tím, že přispějete ke změně struktury půdy a jejích dalších vlastností. Díky tomu bude pro kořeny mnohem snazší vstřebávat potřebné živiny.
Na co si dát u kvasnic pozor
Aby byly dosažené výsledky opravdu co nejlepší, zaměřte se na správné používání kvasnicové zálivky. K její výrobě lze použít jak čerstvé, tak sušené droždí, a obojí vám zaručí vynikající výsledky. V prvním případě stačí 5 gramů na litr vody, v druhém případě malá špetka. Aplikace bohatě postačí jednou měsíčně.