Hrají si vaše děti na zahradě? Mějte oči na stopkách. Stačí jeden špatný pohyb a dostanete pokutu 20 000 Kč

Vlastní dítě se nevyplatí nechávat na zahradě bez dozoru. Pokud uděláte tuto chybu, můžete od sousedů schytat nepěknou pokutu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zahrada je skvělým místem pro pohyb dětí. Mohou si tam vesele a bezpečně hrát, přičemž pokud je dostatečně uzavřená, nemohou se nikam ztratit a ani nic poškodit. Čas od času se však stává, že se jim například zatoulá míč k sousedovi, což ve většině případů řeší tím, že si pro něj rychle a „na tajňačku“ odskočí. Bohužel však tímto způsobem nevědomky porušují zákon a dle webu Deník za to mohou schytat pokutu ve výši až 20 000 Kč. 

Malá nepatrnost a schytáte pokutu 

Situace se samozřejmě netýká pouze dětí, ale jsou toho skvělým příkladem. Pokud náhodou váš potomek nechtěně vkročil na pozemek souseda, aniž by mu to kdokoli dovolil, a ještě tam navíc něco rozbil, poškozená osoba má právo žádat náhradu – a rovněž i pokutu za porušení občanského soužití. Nepovolené vniknutí na jakýkoli pozemek je totiž zákonem zakázáno a úřady může být řešeno pokutou ve výši až 20 000 Kč. 

Tu však bude muset zaplatit například i ten, kdo nevědomky staví na pozemku souseda lešení, aby mohl uskutečnit jakoukoli přestavbu svého domova. I takový případ se bere jako vážný přestupek, a pokud nebyl schválen dotyčnou osobou, budete muset platit odškodnění. Na webu adbz jsme také psali, co dělat, když váš soused kouří a vás otravuje smrad z cigaret.

Dítě na zahradě se psem iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud vaše dítě vstoupí na pozemek souseda, můžete schytat nemalou pokutu.

Ačkoli je nejlepší řešit sousedské spory vždy po dobrém, bohužel to občas nejde, a proto se právě v tomto případě vyplatí dát si pozor. Jen nepatrné přešlápnutí vás může stát nemalé peníze a další nepříjemnou zkušenost do svého domova. Podle webu Estav se pak nevyplatí dohadovat ani o tom, komu patří společný plot. Jak totiž stojí v právu, jeho vlastnictví náleží vám oběma, a proto se raději vždy domluvte na případných opravách padesát na padesát.

Co si o této pokutě myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články