Čištění věcí za pomoci tablet do myčky na nádobí | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Tablety do myčky toho dokáží spoustu a doma se rozhodně neztratí. Geniální maminka se podělila o nevšední fígly

Tablety do myčky toho dokáží spoustu a doma se rozhodně neztratí. Geniální maminka se podělila o nevšední fígly

Tabletky do myčky na nádobí se prokázaly jako výborný čistící prostředek, kterým odstraníte špínu například z připálených pánví či koše na odpadky.

tablety do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tablety do myčky na nádobí byly navrženy tak, aby si poradily s vodními kameny, odstranily skvrny a rozpustily tuk a mastnotu obsaženou v bílkovinných potravinách. Nemělo by tedy být překvapením, že je lze použít i k čištění jiných věcí než je pouze vaše špinavé nádobí. Během testování těchto přípravků byly prokázány velmi dobré výsledky a vy se nyní můžete podívat, kdy je nejlepší jejich použití. Jako vždy byste neměly zapomenout na ochranné rukavice.

Čištění toalety 

Když je na čase vyčistit koupelnu, začněte tím, že do záchodové mísy vhodíte tabletu do myčky na nádobí. Poté se věnujte například umyvadlu, podlaze nebo sprše a záchodovou mísu si nechte na konec. Takto se tableta stihne trochu rozpustit a drhnutí záchodové mísy pro vás bude následně hračkou. Tabletu můžete použít také k odstranění kruhů, které zavinila tvrdá voda.

cista toaleta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Odpadkový koš 

Okamžité setření zbytků jídla, které se dostanou na víko nebo na dno vašeho koše, jej udrží relativně čistý, ale je dobré ho alespoň dvakrát ročně celkově umýt. Nejjednodušší způsob, jak to udělat je ten, že naplníte nádobu z velké části teplou vodou a poté do ní vhodíte tabletu do myčky na nádobí. Počkejte hodinu a poté koš pořádně opláchněte horkou vodou. 

Připálené hrnce a pánve 

Stejně tak, jako je tomu u dvířek vaší trouby, bude tabletka do myčky na nádobí fungovat na připálené pánve či hrnec. Postup je stejný, pouze ji rozpusťte ve vodě a následně vydrhněte špinavé nádobí. Na toto kuchyňské příslušenství se však doporučuje použít jiné, účinnější metody, ale tato funguje také. 

obycejna cerna panev
Zdroj fotografie: Freepik

Kroužky od kávy nebo čaje 

Jestliže se káva může používat k barvení textilu, věřte, že udělá pořádnou paseku i na vašich hrnečcích, pokud je hned neopláchnete. Skvrny se odstraňují těžko a může se zdát, že se jich již nezbavíte. Stačí však teplá voda, kterou naplníte tři čtvrtě hrnku a tableta do myčky (nebo kousek z ní). Po hodině byste měli být schopni všechny skvrny jednoduše opláchnout. Tento šikovný trik můžete vyzkoušet také s vázami na květiny, karafami a lahvemi! 

Dvířka od trouby 

Poradit si s připečeným jídlem je vždy obtížné a to zejména pokud je na vnitřní straně vaší trouby. Pokud však necháte rozpustit tabletu do myčky na nádobí v teplé vodě a následně směsí vydrhnete sklo na dvířkách, budete překvapení, jak je to najednou jednoduché. 

leskla kovova vestavena mikrovlnna trouba
Zdroj fotografie: Pixabay

Olejové skvrny 

Pokud vám v garáži nebo na příjezdové cestě k vašemu domu vytekl olej z auta, tableta do myčky na nádobí vám pomůže skvrny jednoduše odstranit. Poté, co se veškerý olej vstřebá, navlhčete postižené místo a pomocí tablety vydrhněte celou skvrnu. V závislosti na její velikosti jich můžete použít klidně několik. Nechte mycí prostředek působit asi půl hodiny a poté ji opláchněte teplou vodou. 

Čištění dřezu 

Škrábance od nádobí a zabarvení od tmavých tekutin mohou způsobit, že i ten nejčistší dřez bude vypadat po nějaké době špinavě. Tablety do myčky na nádobí však fungují jako mycí prostředek i jako drátěnka, a tak je můžete použít k jeho čištění. Stačí pustit do dřezu trochu teplé vody a pomocí rukavice tabletu rozetřít. Jakmile se bude zdát lesklý, opláchněte jej teplou vodou. 

Zdroj: Thekitchn