Křišťálově čistá trouba bez únavného drhnutí? Vše zařídí tableta do myčky, sežere i roky starou mastnotu

Jakmile se trouba zanese těžkými skvrnami, mnoho z nás se vzdá naděje, že by ještě někdy mohla vypadat jako nová. S tabletami do myčky to ale může být velmi snadné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pro mnoho lidí je uklízení rutina. Když ale přijde řeč na mytí trouby, je velmi časté, že se k jejímu čištění nikdo nemá. Není to nic nečekaného, jelikož vyčistit troubu je často opravdová výzva. Drhnutí jako by nemělo konce a skvrny ne a ne zmizet. Práci si můžete usnadnit jedlou sodou nebo třeba octem, ale je možné, že jakmile vyzkoušíte vyčistit troubu tabletou do myčky, už jiný způsob nezvolíte.

Tabletu do myčky je velmi snadné použít

S použitím tablety do myčky opravdu starosti mít nemusíte. Budete potřebovat mísu s čistou obyčejnou kohoutkovou vodou a správně zvolenou tabletu do myčky. Při jejím nákupu je hlavní to, aby nebyla gelová, jelikož ta by vám při mytí trouby k ničemu nebyla. V obchodě proto svoji pozornost zaměřte na typ tablet, které jsou vyrobeny ze slisovaného prášku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Doporučuje se také před kontaktem s tabletami chránit ruce rukavicemi. Tablety jsou totiž složeny ze silných koncentrátů na čistění, které vám sice značně ulehčí práci při mytí těžko odstranitelných skvrn, ale je tu šance, že by na ně vaše pokožka mohla špatně reagovat. Tablety můžete použít jak na kovový, tak skleněný povrch beze strachu, že by na kterémkoli z nich zanechala nějaké škrábance. Tablety jsou navíc vytvořeny tak, aby zbavily nádobí v myčce mastnoty i připálených skvrn, a proto je logické, že jsou účinným pomocníkem při úklidu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tablety do myčky ponořte na chvíli do misky s čistou vodou. Počkejte, až se tableta namočí, ale dejte pozor na to, aby ve vodě nezůstala moc dlouho, protože by se mohla začít drolit. Jakmile bude tableta přijatelně nasáklá vodou, můžete s ní začít čistit. Přiložte tabletu na povrch trouby a krouživými pohyby začněte čistit. Nebojte se přitlačit, ba naopak, pro zbavení se některých skvrn pravděpodobně budete muset zapojit síly opravdu hodně.

Jaký je váš oblíbený způsob vyčištění trouby?

Zdroj: Tasteofhome

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články