Schválně, jestli lze čistit pračku tabletami do myčky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Čistit, nebo nečistit pračku tabletami do myčky? Pozor na tuto internetovou vychytávku, může vám dost znepříjemnit život

Čistit, nebo nečistit pračku tabletami do myčky? Pozor na tuto internetovou vychytávku, může vám dost znepříjemnit život

Pračku je prostě nutné jednou za čas pořádně vyčistit. Někteří si to chtěli ulehčit a vznikl nápad ji čistit tabletami do myčky. Zjistěte, zda se to skutečně vyplatí.

tablety do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak asi víte, pračka čistí vaše oblečení, ale kdo čistí vaši pračku? Podle některých vynalézavých majitelů to dokážou tablety do myčky. Tento trik se stal virálním, protože lidé přísahají, že díky tabletám se staly ze zatuchlých praček svěží a čisté spotřebiče. Zde ovšem nastává otázka, je použití tablet to opravdu bezpečné? Laboratorní technik Jonathan Chan se této otázce rozhodl přijít na kloub.

Použít, nebo nepoužít tablety do myčky?

Pokus tedy započal tak, že si laborant vzal klasický prací prostředek a tabletu do myčky. Obojí rozpustil ve studené vodě a sledoval, co se bude dít. Výsledek byl takový, že prací prostředek se krásně roztál do čisté formy, zatímco tableta se místy rozpustila, ale spíše se shlukovaly její zbytky k sobě. To vypovídá celkem jasnou věc.

pracka ze ktere vytekla pena
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tablety do myčky jsou nevrženy tak, aby se rozpustily při mnohem vyšších teplotách, než v pračce naleznete. Pokud se s nimi pokusíte bílý spotřebič vyčistit, akorát jej ještě více zaneřádíte, protože v něm zbydou různé cucky a zbytky. Navíc mají jiné chemické složení a jejich vhozením do pračky může dojít k přetečení pěny. Většina firem vyrábějící pračky navíc také varovala, že byste tento trik raději zkoušet neměli.

Jak si můžete jednoduše vyčistit pračku

Sice to nebude až tak jednoduché, jako vhození jedné tablety dovnitř, ale s výsledky budete mnohem spokojenější. A také levnější, stačí vám k tomu pár přísad z vaší kuchyně. Do nádoby na prací prostředek nalijte směs, která bude tvořena čtvrtinou šálku jedlé sody a čtvrtinou šálku vody. Přímo do bubnu poté nalijte dva šálky bílého octa. Poté zapněte cyklus tak, jak jste zvyklí.

otevreny buben pracky
Zdroj fotografie: Freepik

Jakmile bude praní na prázdno dokončeno, vezměte si mírně navlhčenou houbičku ve vodě a octu v poměru 1:1. Vyčistěte s ní všechna špinavá místa, což vám půjde snadno, a máte hotovo. Na závěr ještě zkuste začít používat tento tip pro pračky s předním plněním. Aby se vám netvořily plísně, vždy ji po použití nechejte otevřenou větrat.

Zdroj: Reviewed