Proč nechat přes noc v troubě rozkrojený citron? | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Rozpůlený citron s trochou skořice má funkci 2v1. Umístěte ho na noc do trouby, na 5 minut ji vyhřejte a ráno budete zírat

Rozpůlený citron s trochou skořice má funkci 2v1. Umístěte ho na noc do trouby, na 5 minut ji vyhřejte a ráno budete zírat

Napůl rozkrojený citron vložený do trouby zní jako zcela nesmyslný krok bez zjevného účelu. Pokud to však takto provedete, můžete se ráno těšit na velké překvapení.

citron skorice trouba
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Nejrychlejší způsob, jak vyvětrat váš domov, je zaplavit ho čerstvým vzduchem z otevřeného okna. Pokud tedy nebydlíte těsně vedle továrny nebo podobně rizikového provozu. Během horkých letních dnů však ani toto nepomáhá. Venku je minimálně stejně teplo jako uvnitř, v parnu obvykle ještě tepleji. Ideální možností je větrat v noci, kdy venkovní parno alespoň trochu opadne, noční vánek vaši domácnost náležitě osvěží.

Komáři, vzduch a trouba

Jenže v létě se všude vyskytují komáři. Jakmile ucítí vydýchaný prostor, je to pro ně jako pozvánka. Tyto krev sající vetřelce láká oxid uhličitý, který jako lidé běžně vydechujeme. Domácnost po celodenním provozu při zavřených oknech je tohoto plynu nevyhnutelně plná, což je pro ně obrovské lákadlo. Existuje ovšem jednoduché a praktické řešení, jak vyvětrat podle představ a komáry udržet venku.

Potřebujete k tomu pouze citron, troubu a trochu skořice. Úplně pak stačí, když citron rozkrojíte napůl, posypete trochou skořice a vložíte na rošt trouby dužinou nahoru. Dvířka trouby nezavírejte a troubu na 5 minut rozehřejte. Pak ji vypněte, dvířka nechte otevřená a jděte si klidně lehnout. Ráno v bytě nebude žádný hmyz, naopak jen osvěžující citronová vůně. Při vůni ve vzduchu už ani jeho teplota příliš nevadí.

Stojatá voda a kávová sedlina

Nejde ovšem o jediný způsob na odpuzení komárů, který nepotřebuje drahou, složitou a agresivní chemii. Pokud holdujete kávě, nevyhazujte sedlinu a nechte ji někde vysušit. Tento způsob není moc použitelný do bytu, ale jestli rádi večer sedíte u sklenky něčeho dobrého někde na terase, bude se vám rozhodně hodit. Kávovou sedlinu dejte na alobal, umístěte třeba do květináče, aby ji nerozfoukal vítr, a zapalte.

komari komar
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tato vůně komárům velmi vadí, tudíž si můžete na zahradě vybudovat hned několik stanovišť, která je budou spolehlivě držet daleko od vás. Jestli vás komáři otravují pravidelně ve větším množství, zkontrolujte všechno na přítomnost stojaté vody. Stačí i podložka pod květináč, do které trochu napršelo, nejhorší jsou zahradní jezírka. Komáři stojatou vodu užívají k páření, takže prostředí tohoto typu je jejich jasnou líhní.

Napadají vás další postupy proti hmyzím vetřelcům?

Zdroj: Bhg