Jak vyčistit okenní rámy bez poškození: Směs peroxidu a sody se dostane i na těžko přístupná místa

Čištění okenních rámů není procházka růžovým sadem. Nejhorší je to po zimním období, protože se v nich usazují nečistoty, které jsou špatně dostupné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když vysvitne sluníčko a venku začne být hezky, pilné hospodyňky začnou s mytím oken. Tato činnost je časově i fyzicky náročná zejména v tom případě, že váš byt či dům má velká okna. Navíc když máte oken na domě i deset, dost se zapotíte. Umýt a vyleštit skla není zase takový problém, ale u drhnutí okenních rámů strávíte více čase. Navíc je nesmíte poškrábat, tudíž je nalezení vhodné metody namístě.

Vyzkoušejte něco nového

Když vejdete do drogerie, spatříte nespočet čističů na okna. Jsou jich plné regály, až vás oči přecházejí. Jenomže je většina z nich cenově nedostupná. Pokud koupíte levnější prostředek, začnete mít obavy o to, zda si se špínou na okenních rámech poradí. Ruku na srdce. Dostat všechny nečistoty z vnitřní strany okenních rámů je skutečně nadlidský úkol, proto vás seznámíme s touto unikátní vychytávkou.

Okenní rámy budou zářit

Odborníci radí, kdy a jak umývat okna či rámy. Nicméně jejich rady jsou občas divné a nedají se realizovat. Zapomeňte na rady vědců, kteří znají jen teorii. Seznamte se s metodou, která skutečně funguje, protože ji vymyslely chytré ženy v domácnosti, které mají plné zuby úmorného úklidu. Díky vychytávce se nenadřete, učiníte jen pár úkonů.

mytí oken iZdroj fotografie: Depositphotos

Soda a peroxid si se špínou poradí

V okenních rámech moderních plastových oken se nacházejí škvíry a skuliny, které jsou těžko dostupné. Zapomeňte na to, že byste je drasticky čistili, jinak okenní rámy poškodíte. Nečistot se snadno zbavíte za použití peroxidu vodíku a jedlé sody. Tato metoda je efektivní, nesmíte však celý proces uspěchat.

Postupujte krok za krokem

Jako první si připravte jedlou sodu a peroxid vodíku. Nato nasypte dostatečné množství jedlé sody do skulin a nalijte na ni peroxid vodíku. Vyčkejte až do té doby, kdy z přísad vznikne kašovitá hmota. Vše začne bublat a nečistoty se začnou v obtížně dosažitelných místech rozpouštět. Nyní je ta pravá chvíle očistit špínu utěrkou z mikrovlákna. Vše dokončete běžnými papírovými ubrousky. Nejlepší na tom je, že lze tento fígl aplikovat i na posuvných dveřích.

Jak čistíte okenní rámy vy?

Zdroj: VDomax
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články