Útulný koutek, který ve svém bytě a touží mít každý

Bydlení v bytě přináší oproti bydlení v rodinném domě mnoho výhod, ale také nevýhod. K nevýhodám často patří to, že pokud nemáme například terasu či balkon, chybí nám v bytě tak trochu kontakt s vnějším prostředím, místo, kde bychom mohli odpočívat s výhledem na město a jeho okolí.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Řešení je možná jednodušší, než si myslíte. Stačí, když máte ve svém bytě jedno velké okno, a s jeho pomocí si můžete poměrně snadno vytvořit váš odpočívací koutek.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Dostatek světla jako velké plus útulného koutku

Rám k posezení s výhledem

Příkladem, jak tento odpočívací koutek může vypadat, je apartmán v portugalském Lisabonu, který pro jednu rodinu navrhla společnost Aurora Arquitectos. Součástí tohoto bytu je právě velmi útulný prostor u velkého okna v obývacím pokoji, odkud se naskýtá krásný výhled na přístav a jeho okolí. Aby se rodina tímto pohledem mohla kochat co nejčastěji, rozhodla se architektonická společnost okno zarámovat prostřednictvím masivního přírodního dřeva a tím ve spodní části okna vytvořit prostornou lavici pro posezení a relaxaci dvou osob. Výhodou tohoto konkrétního okna je to, že se nachází poměrně nízko nad zemí, a tak se na něm dá pohodlně sedět a nohy mít opřené o zem. Podobným způsobem se ale dá upravit i okno, které se nachází v klasické výšce.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Místo vhodné nejenom na čtení knížek

Odpočinek s knihou

Součástí tohoto relaxačního prostoru, který slouží nejen k odpočinku a relaxaci například s hrnkem vaší oblíbené kávy či čaje po náročném dni v práci, je i speciální osvětlení zabudované v jeho horní části. To tento prostor činí využitelným nejen přes den, ale také ve večerních hodinách, kdy si v něm můžete pohodlně přečíst několik stránek z vaší oblíbené knihy. Aby se vám v prostoru lépe sedělo, můžete si ho vybavit nejrůznějšími polštářky, sedáky či dekou. To je již pouze na vás a vaší fantazii. Uvidíte, že se tento malý prostor stane velmi brzy jedním z nejoblíbenějších míst ve vašem bytě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články