Čištění kovového dřezu bez nakupování drahých přípravků: S veškerými nečistotami si efektivně poradí šampon

Vyčistěte svůj nerezový dřez od veškeré špíny a usazených nečistot. Díky tomuto jednoduchému triku to zvládnete hravě i bez chemikálií nebo namáhavého drhnutí.

                   

Mytí kuchyně je pro mnoho lidí opravdovou noční můrou. Vzhledem k zpracovávání velkého množství surovin, nadměrné vlhkosti a par vznikajících během vaření nebo pečení dochází k jejich ulpívání na různých površích. Ušetřen špíny nezůstane ani dřez. Naštěstí existují způsoby, jak si jeho drhnutí výrazně usnadnit. Tento trik jsme také vyzkoušeli a výsledek nás opravdu překvapil.

Jak na mytí dřezu

Pokud se i na povrchu vašeho nerezového dřezu usazují nevzhledné skvrny, povlak vodního kamene a dalších nečistot, je nejvyšší čas se jich jednou provždy zbavit. Nemusíte nutně kupovat speciální čisticí prostředky plné nebezpečných chemikálií, abyste si s tímto problémem poradili. Velmi dobře vám poslouží i suroviny z vaší domácnosti, např. jedlá soda s citronem, jak jsme psali na adbz. 

Do dřezu se špinavým nádobím se vyplatí vhodit sáček černého čaje. Zaschlé jídlo a tuk se rozpustí samy

Na co si dát při mytí dřezu pozor

I v případě přítomnosti obzvlášť silné vrstvy špíny byste se měli vyhnout používání drátěnky nebo jiných ostrých předmětů, kterými byste mohli nerezový povrch poškrábat a nenávratně poškodit. Kromě samotného mytí dřezu je důležité také pravidelně čistit odtok, zde opět pomůže jedlá soda a ocet, aby se v něm nečistoty neusazovaly a voda při mytí nádobí mohla pravidelně odtékat.

mytí dřezu iZdroj fotografie: Depositphotos
Dřez bude jako nový, stačí vám jen pár kapek obyčejného šamponu

Vyčistěte dřez šamponem

Jednoduchou metodou odstraníte z povrchu dřezu nejen všechnu špínu, ale zároveň jej na nějaký čas uchráníte před dalším znečištěním. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je pár kapek toho nejobyčejnějšího a nejlevnějšího šamponu. Díky složení šamponu se navíc váš dřez bude lesknout jako nový. Stačí nanést malé množství tohoto vlasového přípravku na mycí houbičku a po vyčištění dřez opláchnout vodou. Dle iReceptáře je pro dosažení co nejlepšího výsledku vhodné opakovat toto čištění alespoň jednou týdně.

Další způsoby, jak vyčistit dřez

Kromě šamponu vám skvěle poslouží také zubní pasta. Velmi oblíbenými surovinami využívanými při úklidu jsou podle webu TopRecepty jedlá soda, ocet nebo citron. Tyto suroviny si dokáží poradit i s tou nejodolnější špínou, jak potvrzuje i naše čtenářka Alena P. z Přelouče: „Kuchyň myju vždy tím, co mám po ruce, nejčastěji sáhnu po octu. Žádné speciální přípravky kvůli tomu nekupuji a vyčistím tak i odtok vody.“

Jak čistíte nerezový dřez vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články