Zabarvené hrnky od čaje či kávy jsou minulostí: Jednoduchý trik
adbz.cz » Hobby » Zabarvené hrnky od čaje či kávy jsou minulostí. Zubní pasta funguje líp než mycí prostředky

Zabarvené hrnky od čaje či kávy jsou minulostí. Zubní pasta funguje líp než mycí prostředky

Snad všichni známe bezradný pocit, když se vám oblíbený hrníček nedaří umýt od černých skvrn od čaje či kávy. Díky tomuto triku se ovšem fleků i mnoho dalšího zbavíte.

spinavy cisty hrnek
Zdroj fotografie: iStock

Milujete dobrou kávu, ta vůně a efekt nabuzení je k nezaplacení. Nebo si raději dopřejete čaj? Někdo rád bylinkový, někdo ovocný, jiní zase černý. Nejlepší na tom je vzít si svůj oblíbený hrnek, udělat si buď tedy kávu, nebo čaj, a v klidu a pohodě si šálek vychutnat. Lidé, kteří mají zajeté určité zvyky, si jistě sami na sobě povšimnou, že například na svůj oblíbený šálek kávy, či čaje používají tentýž samý hrníček pořád dokola, protože je zkrátka váš nejoblíbenější. Bohužel i takové hrnky se časem opotřebovávají.

Jak na špinavé hrníčky?

Váš oblíbený hrníček je špinavý a zašlý. Kuchyňské mycí prostředky už nezabírají, dokonce ani myčka nic nezmůže. Musí přece existovat způsob, kterým půjde zašlá špína odstranit. Opravdu je to tak – takový způsob existuje a je triviální. Vše co budete potřebovat je starší zubní kartáček, který už nepoužíváte a vaši zubní pastu. Je to jednoduché, jako byste si čistili zuby. Stačí nanést trochu zubní pasty na kartáček a pořádně protřete vnitřek šálku. Po umytí běžným mycím prostředkem uvidíte, jak se vás hrníček bude lesknout.

Zubní pasta je lepší než mycí prostředky

Tak jednoduchý návod a přitom tak obrovská změna. Zubní pasta slouží primárně na čištění zubů, ale její spektrum využití je široké. Co dále se dá se zubní pastou provádět a v čem nám dokáže pomoct? Dokážete s ní například vyčistit nepěkné fleky na oblečení, třeba šmouhy od pudru, rtěnky, nebo fleky od potu. Stačí nanést, vydrhnout a poté běžně vyprat v pračce, fleky a šmouhy zmizí.

boty nove bile
Zdroj fotografie: Pexels

Jak na čištění šperků

Dále můžete zubní pastu využít na vaše zašlé řetízky a prsteny. Starší šperky časem ztrácí svůj šmrnc a lesk, který jinak šperk zdobí. Zubní pastu naneste v malinkém množství na šperk a jemně jej kartáčkem rozetřete. Nechte nějakou chvíli působit a pak opláchněte a vysušte. Snažte se postupovat opatrně, abyste šperk nepoškodili.

I tenisky mohou být znovu zářivé

Taky máte zašlé tenisky, které už nejdou jen tak očistit? Zkuste hádat co na ně použít – ano zubní pastu. Zejména bílé části podrážky už časem přestanou být bílé, proto zkuste nanést zubní pastu a kartáčkem je pořádně vydrhněte. Účinek pasty je okamžitý, stačí pak pastu otřít vlhkým hadříkem a vaše boty budou opět čisté. Jistě existuje mnoho dalších tipů, jak použít zubní pastu. Sami můžete zkusit a napsat nám, jak se vám dařilo.