Překvapivá a nečekaná využití hliníkové folie | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Rychlejší internet, banány čerstvé několik dní a nekonečný lesk. To vše a mnohem víc jen díky kousku alobalu

Rychlejší internet, banány čerstvé několik dní a nekonečný lesk. To vše a mnohem víc jen díky kousku alobalu

Hliníková folie se nehodí pouze pro pečení a balení potravin. Jak v domácnosti, tak i na zahradě nachází mnoho dalších využití. Objevte je i vy.

hlinikova folie alobal
Zdroj fotografie: iStock

Každý z nás má jistě v kuchyni alespoň jednu roli alobalu. Tuto stříbrnou folii nejčastěji využíváme při pečení nebo skladování námi připravených pokrmů. Perfektně totiž udrží teplotu a nepropustí žádné tekutiny ani mastnotu. Věděli jste ale, že ji lze použít i jinak? Objevte i vy plný potenciál této užitečné pomůcky vyrobené z hliníku.

Když marně čekáte na signál

Máte slabou wifi? Umístěte za router kousek složeného alobalu. Ten odvrátí všechen signál jdoucí nežádoucím směrem a dopřeje vám ten nejrychlejší internet. Hliníková folie má ale také schopnost určité signály přerušit. Uplatnit se dá např. při ochraně auta před krádeží. Stačí, když s ní obalíte vaše klíče s dálkovým ovládáním. Ani tomu nejchytřejšímu zloději se nepovede je hacknout.

Zbaví vás všech usazenin

Houbička a prostředek na mytí nádobí občas nestačí. S těmi největšími a nejusazenějšími nečistotami vám pomůže právě hliníková folie. Do špinavého hrnce či pánve nasypte trochu jedlé sody a přilijte vodu. Poté důkladně vydrhněte menším kouskem alobalu. Podobného účinku se dočkáte, pokud zmuchlanou folii vložíte do myčky. Chemická reakce mezi hliníkem a mycím prostředkem dokonale vyčistí všechny příbory.

Zanechává za sebou krásný lesk

Folie vám pomůže s vyčištěním i těchto dalších věcí.

  1. Rošt z grilu: stačí, když s ní přes mřížku krátce přejedete. Bude jako nová.
  2. Lahvičky s tekutým lepidlem: po použití s ním otřete zbytky lepivé tekutiny z hrdla. Zamezíte tak usazování a tak i těžšímu otevírání nádobky.
  3. Stříbrné příbory: jednoduše je s ním přeleštěte. Budou se opět lesknout.
  4. Šperky: vložte je do misky z vnitřní strany obalené alobalem a přidejte jedou sodu. Čekat vás bude jen čistota a lesk.
stribrne pribory alobal lesk
Zdroj fotografie: Depositphotos

Je příznivý pro vaše zdraví

Trápí vás migrény, bolesti kloubů nebo chlad? Zabalte si chodidla do alobalu. Může to znít podivně, ale toto opatření opravdu pomáhá a vaše neduhy během chvilky zmizí. Ještě lepších výsledků se dočkáte, pokud si „alobalové“ ponožky, nasadíte na noc. S chladem si také poradí folie umístěná za radiátor. Ten tak bude fungovat o něco lépe a vy se budete těšit z příjemného tepla.

Udrží barvu na správném místě

Folie z hliníku vám dokáže pomoct i při malování místnosti, dveří a dalšího. To může být složité zejména v okolí klik nebo zásuvek. Tato nepříjemnost bude ovšem minulostí, pokud všechny tyto partie obalíte alobalem. Barva se k nim tak nedostane. Folie vám pomůže i při jiných tvůrčích činnostech. Efektivně s ní totiž naostříte nůžky. Postačí, když ji na osmkrát složíte a několikrát přestřihnete.

Zbaví vás záškodníků různých typů

Navštěvují vaši zahradu kočky za sousedství a vy nevíte, jak se jich zbavit? Rozmístěte kusy aluminiové folie po vašem pozemku. Nezvaní hosté se k němu ani nepřiblíží, protože nesnášejí chůzi po alobalu. Tito chlupáči nejsou jediní, koho hliník odpuzuje. Udrží dál také mravence. Jednoduše jej nastrkejte za kuchyňskou linku a do otvorů, skrz které by se hmyz mohl dostat do vaší kuchyně.

rozzlobena kocka sykot
Zdroj fotografie: Depositphotos

A je toho mnohem víc

Nemůžete najít trychtýř? Žádný stres. Hliníkovou folii v něj totiž snadno přetvoříte, stačí ji srolovat a použít. Alobal v kuchyni (i dalších místnostech) využijete i dalšími způsoby.

  1. Pokud pár listů položíte okolo plotýnek, tak zachytí všechny nečistoty a mastnotu jdoucí z hrnce, a vám tak usnadní úklid.
  2. Zabalte jím stopku banánu. Vydrží tak o mnoho déle čerstvý.
  3. Nastříhejte jej a položte pod nohy nábytku. Při jeho stěhování se vyhnete škrábancům na podlaze.
  4. Položte kousek do pánvičky při smažení vajec. Olej tak zůstane na něm a vy se vyhnete mytí.
  5. Zabalte do něj chleba právě vytažený z trouby. Udrží si tak déle vyšší teplotu a vydatnější chuť.

Jaká další využití alobalu v domácnosti či na zahradě znáte?

Víte, proč má hliníková folie matnou a lesklou stranu? Rozšiřte si své znalosti

Zdroj: TipsAndTricks