Zima ukazuje svoji sílu a chodníky se stávají nebezpečnou klouzačkou. Prevence pádu je nástřik podrážek přípravkem na vlasy

Díky tomuto geniálnímu triku bude vaše cesta po kluzkém povrchu mnohem bezpečnější. Jediné, co budete potřebovat, je obyčejný lak na vlasy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro mnoho lidí je zima oblíbeným obdobím plným zimních radovánek. Zároveň však s sebou přináší i spoustu starostí a strastí. Jako třeba ledovou pokrývku, která i krátkou procházku dokáže proměnit v hotový adrenalinový zážitek. Aby pro vás byla cesta bezpečnější a schůdnější i po neupraveném zledovatělém povrchu, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Úplné zázraky dokáže lak na vlasy, což potvrzuje i web ShoeZero.

Na co si dát v zimě pozor

Výkyvy teplot, nadměrná vlhkost, sněžení nebo déšť dokáží z chodníku vytvořit hladkou plochu připomínající spíše kluziště. Při chůzi po takovém povrchu byste měli být obzvlášť opatrní, abyste se vyhnuli nepříjemnému pádu nebo i úrazu. Vyhněte se prudkým pohybům a soustřeďte se na každý krok. Snažte si vybírat tu nejschůdnější cestu, ať bezpečně dorazíte do cíle.

Vzal provaz a přivázal ho k lopatě na sníh. Shrnování je díky tomu mnohem jednodušší

Upravte cesty kolem svého domu

I když se tato práce zdá v některé dny naprosto zbytečná, ve výsledku si můžete ušetřit mnoho komplikací. Čím větší vrstvu necháte na cestičky kolem domu napadnout, tím hůře se vám pak bude odklízet. Zároveň tím riskujete, že celá ta sněhová masa zmrzne a vy se následně při jejím odklízení nadřete ještě více. Jakmile sníh odhrnete, posypte povrch vhodným materiálem. Nemusíte nutně solit, využít lze i jiné směsi, o nichž jsme se na adbz podrobněji rozepsali. Ty lze podle webu inStory použít i na vrstvu ledu.

snih v ulici iZdroj fotografie: Freepik
Chůze po namrzlém chodníku pro vás bude bezpečnější – pomůže lak na vlasy

Zaměřte se na podrážky bot

Už při výběru zimní obuvi se vyplatí zaměřit nejen na jejich vzhled, ale především kvalitu podrážek. Ty by měly být vyrobené tak, aby při kontaktu s povrchem co nejméně klouzaly. Pokud se vám ale přece jen podařilo koupit boty s klouzavou podrážkou, sáhněte po laku na vlasy. Naše čtenářka Ilona R. ze Svitav je s jeho účinkem nadmíru spokojená: „Používala jsem lak na vlasy na podrážku tanečních bot, protože mi na parketu klouzaly. Díky tomuto triku jsem mohla protančit celou noc. Pak jsem zjistila, že stejně můžu ošetřit boty i při náledí.“

Jak lak na vlasy na boty použít

Tato vychytávka je tak jednoduchá, přitom opravdu velmi účinná. Než vyrazíte ven, pořádně lakem na vlasy zatřepejte a poté jej z bezpečné vzdálenosti nastříkejte na spodní stranu bot. Tím na podrážce vytvoříte ochrannou vrstvu, která při styku s kluzkým povrchem venku nebude tolik klouzat. Když je vrstva laku na podrážce suchá, můžete vyrazit ven. Tento trik si rozhodně musím také zapamatovat.

Co děláte vy, aby vám to venku v zimě neklouzalo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články