Moje tchyně dává ponožky do mikrovlnky. Až pochopíte proč...
adbz.cz » Hobby » Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá

Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá

Nejdřív jsem si klepala na čelo, ale teď už to dělám taky. Zabere to pár sekund a já mám díky tomu příjemnější ráno.

ponozky mikrovlnka
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Mikrovlnná trouba je velmi užitečným pomocníkem v domácnosti. Asi nejběžněji používanou funkcí zůstává ohřívání pokrmu, což často přivítají například děti, které si ještě samy nezvládnou uvařit. Dnes už ale mikrovlnné trouby disponují funkcemi typu vaření, grilování či rozmrazování. Moje tchyně do ní dávala ponožky a já jsem si klepala na čelo. Pak mi ale vysvětlila, proč to dělá…

Dejte do ponožky sůl či rýži

V chladných zimních dnech není asi nic nepříjemnějšího než vklouznout do prochladlého páru bot. I když si dáte ráno teplou sprchu a napijete se teplého čaje nebo kávy, abyste se příjemně prohřáli, právě obouvání může celý tento proces výrazně narušit a zkazit vám ráno. Stačí přitom udělat jednu maličkost, která zabere jen chvíli, a ráno bude hned lepší.

Připravte si čistou hrubou ponožku. Tu naplňte solí, rýží či fazolemi, pořádně zavažte třeba kouskem provázku a vložte do mikrovlnné trouby. Nezahřívejte déle než 1 minutu. Zkontrolujte, zda je ponožka hezky vyhřátá, pokud se vám zdá málo teplá, vložte ještě zpět do mikrovlnky. Takto nahřátou ponožku vložte do boty. Pozvolným uvolňováním tepla vám ji zahřeje na velmi přijatelnou teplotu.

Jak mít teplé nohy celou zimu

Pokud trpíte na studené nohy, měli byste v první řadě promyslet správný výběr ponožek. Bavlněné ponožky jsou sice prodyšné a pohodlné, nemají ale izolační funkci, a proto nohy nezahřejí. Zkuste raději vyzkoušet vlněné ponožky, které naopak výborně izolují a dobře absorbují vlhkost. Pokud máte obavu, že by se vám lehce hrubší vlněná ponožka už do boty nevešla, můžete zakoupit i vlněné vložky do bot, které svůj účel také splní.

Teple nohy, teple ponozky
Zdroj fotografie: Piqsels

Obuv samotná by měla odpovídat venkovnímu počasí a teplotám, v zimě proto noste opravdu zimní obuv, která má silnější podrážku, a pravidelně obuv impregnujte. Nejen, že tak boty déle vydrží, ale budou odpuzovat vlhkost. Boty po příchodu domů nechte řádně proschnout, dovnitř můžete vložit například zmuchlaný papír, který přebytečnou vlhkost vsákne. Nohy jsou studené, když jim chybí pohyb. Proto tedy když cítíte, že máte nohy chladné, zkuste se projít nebo si zaskákat. Zvýšíte tak tělesnou teplotu, nohy se prokrví a budou teplejší.