Kvůli tchyni postavil dům z krabic od mléka. Výsledek překvapil i jeho
adbz.cz » Hobby » Chtěl udělat dojem na tchyni, a tak postavil domek z krabic od mléka. Výsledek překvapil i jeho samotného

Chtěl udělat dojem na tchyni, a tak postavil domek z krabic od mléka. Výsledek překvapil i jeho samotného

Stavba netradiční dekorace zahrady probíhala v drsných povětrnostních podmínkách, kdy se teploty pohybovaly hluboko pod bodem mrazu. Výsledek ale stojí za to.

iglu krabice mleko
Zdroj fotografie: S vědomím Daniel Grey

Postavit malý dům se dá v podstatě z čehokoliv. A pokud nechybí správná motivace, jde to skoro samo. O tom se na vlastní kůži přesvědčil zamilovaný muž, který chtěl ohromit svou nastávající tchyni. Dostal od ní totiž velmi nesnadný úkol. Na zahradě domu jeho vyvolené měl postavit iglú. Jako materiál ke stavbě ale neměl použít tradiční ledové cihly, nýbrž krabice od mléka.

Krabice spojoval sněhem a vodou

Přístřešek z 500 barevných krabic postavil Daniel Gray, který pochází z Nového Zélandu, když byl na návštěvě své přítelkyně Kathleen Starrieové v Kanadě. „Matka mé přítelkyně měla skvělý nápad postavit iglú a myslela si, že mě to zaměstná, abych v určitém ohledu neměl tolik času na její dceru,“ vypráví Daniel. Do stavby se ale nakonec s nadšením zapojila Kathleen i její rodiče.

Samotné stavbě iglú ale předcházela příprava. Rodina postupně nasbírala stovky krabic od mléka, naplnila je obarvenou vodou a nechala je zmrznout. Ledové stavební kameny byly připravené. Daniel je začal sestavovat. Aby krabice od mléka držely pořádně pohromadě, spojoval je sněhem a vodou. „Je to sice jen sníh a voda, ale na ledových cihlách to drží opravdu dobře,“ pochvaloval si amatérský stavitel.

Teploty klesaly hluboko pod nulu

Na první pohled nevypadalo složitě sestavit krabice, pospojovat je a vytvarovat v kulaté iglú. Jenže byl prosinec a drsné kanadské počasí o sobě dávalo dát. Montáž malé stavby probíhala, když se teplota pohybovala kolem mínus 13 stupňů Celsia, když klesla pod 20 stupňů, nedalo se pokračovat. Daniel ale neměl jinou možnost. „Jakmile jsem začal stavět, opravdu jsem to chtěl dokončit, protože něco takového nemůžete nechat jen tak nedokončené,“ řekl.

iglu krabice mleko daniel kathleen
Zdroj fotografie: S vědomím Daniel Grey

Stavba iglú nakonec trvala pět dní. Výsledek je ale ohromující. Na zahradě rodičů vyrostla úžasná dekorace. Do ledového přístřešku je přivedena elektrická energie z domu. Jakmile se setmí, září barevnými světly do dálky. Když se ocitnete uvnitř a vzhlédnete nahoru, vypadá to, jako kdybyste se dívali do kaleidoskopu. Několik dní tvrdé práce v mrazu a ledovém větru stálo za tak fantastický výsledek.