Čerstvé nebo zaschlé skvrny od kávy a čaje není lehké odstranit. Pomůže metoda našich babiček v podobě citronu a jedlé sody

I ty nejodolnější skvrny z oblečení v mžiku odstraníte pomocí přípravků z vaší domácnosti. Po skončení pracího programu budou opět jako nové.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S některými skvrnami nedokážou zatočit ani běžné prací prostředky. Naštěstí podle informací na webu PrimaLiving existují jednoduché způsoby, jak si s tímto problémem poradit. Díky surovinám z vaší domácnosti vyperete skvrny od kávy, čaje nebo i vína. Za pár korun a jen s minimem námahy budete mít prádlo jako nové. Používat jedlou sodu při praní mě naučila babička a funguje opravdu skvěle.

Na co si dát při praní pozor

Přestože není používání pračky žádná složitá věda, vyplatí se dodržovat určitá pravidla, která účinnost pracího programu ještě podpoří. Základem je roztřídit tmavé, světlé a barevné prádlo, aby nedošlo k jeho vyblednutí nebo obarvení. Ochránit barvy oblečení vám může pomoci také bobkový list, o jehož účincích jsme psali více už v dřívějším příspěvku na adbz.

Čím vyčistit odolné skvrny

Nemusíte nutně kupovat speciální prací přípravky plné chemikálií, jejichž dlouhodobé používání je nebezpečné nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Namísto toho sáhněte po surovinách z vaší domácnosti, jejichž používání je mnohem šetrnější a bezpečnější. Skvělými pomocníky vám podle webu JakČistit budou jedlá soda a citron.

žena vytahuje prádlo z pračky iZdroj fotografie: Freepik
Na nejodolnější skvrny pomohou jedlá soda, ocet a citron. Prádlo bude opět jako nové.

Jak vyčistit zaschlé skvrny

Jediné, co budete k jejich vyčištění potřebovat, je citronová šťáva, lihový ocet a jedlá soda. Všechny přísady smíchejte v míse tak, aby vám vznikl nálev podobný aviváži. Skvrnu nejprve namočte vodou a poté naneste připravenou směs. 30 minut nechte na skvrně působit a dejte vyprat jako obvykle. Pokud chcete prádlo navíc ještě vybělit, vyplatí se do pračky přidat 2 polévkové lžíce soli.

Jak ochránit barvy prádla

Aby vám barvy oblečení během praní nevybledly, doporučuje se do pračky přidat trochu bobkového listu. Se zašedlými kousky si hravě poradí kromě soli také kefír nebo mléko, o čemž naleznete více informací v předchozím příspěvku na adbz. Jejich účinky si však chválí i naše čtenářka Šárka P. z Jihlavy: „Zešedlé záclony mi pomohl vybělit obyčejný kefír. Po vyprání byly opět jako nové.

Jak se zbavujete těch nejodolnějších skvrn na oblečení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články