15 minut v roztoku se solí a zašedlé spodní prádlo bude znovu zářivě bílé. Podobný účinek má i mléko nebo kefír

Bílé spodní prádlo patří k nejsvůdnějším a nejoblíbenějším. Nicméně po pár opráních rychle zšedne. Navraťte mu bělost pomocí roztoku se solí.

i Zdroj fotografie: Nikol Kolomazníková pro adbz
                   

Investice do kvalitního spodního prádla není zrovna zanedbatelná. Značkové padnoucí kousky stojí i tisíce, jenomže jim ženy často neodolají. Nehledě na to, že je bílá podprsenka základem šatníku každé dámy. Je nutností, protože jedině ji můžete nosit pod světlým trikem či halenkou. Pokud jste odpůrci bělení prádla chemickým způsobem, protože ho nechcete poškodit, mrkněte na metodu využívající výhradně domácí přísady.

Šedé oblečení nevypadá hezky

Když si obléknete zašedlé spodní prádlo, určitě se v něm necítíte komfortně. Nedejbože, pokud se v něm před někým svléknete. O přitažlivosti v tu chvíli nemůže být ani řeč. Naštěstí nemusíte běžet do drogerie pro chemické prostředky, které nejsou šetrné k životnímu prostředí. Hravě si vystačíte s ingrediencemi, které máte jistě běžně doma. Připravte si pouze obyčejnou sůl, jedlou sodu nebo prášek do pečiva a aviváž.

sůl v misce iZdroj fotografie: Pixabay

Postup zvládne úplně každý

Metoda bělení spodního prádla je jednoduchá a nebudete k ní potřebovat nic světoborného. Dokonce nad úkonem nestrávíte ani mnoho času. Vše bude hotovo do 15 minut.

  1. Do připraveného lavoru nalijte dostatečně horkou vodu a přidejte 2 lžíce stolní soli.
  2. Jakmile se sůl rozpustí, přimíchejte 1 vrchovatou lžíci jedlé sody nebo prášku do pečiva.
  3. Poslední složkou je oblíbená aviváž, která vodu změkčí a provoní. Vše pečlivě promíchejte.
  4. Vyčkejte, dokud se ingredience dokonale nerozpustí. Poté do mixu vložte zašedlé spodní prádlo a ponechte ho tam pouhých 15 minut.
  5. Již po chvíli si všimnete, jak je prádlo krásně bílé a voda šedá.
  6. Po uplynutí doby prádlo umyjte ručně, nicméně buďte opatrní, abyste si ho neponičili. Tento způsob je ideální i pro jemné krajkové komplety.

Podobně funguje i mléko a kefír

Existuje více způsobů, jak si poradit s bělením prádla. Možná vás překvapivé, že se zašedlým prádlem vám pomůže také mléko či kefír. Opět si nachystejte lavor a nalijte do něj studené mléko nebo kefír, poté do tekutiny namočte prádlo, které chcete vybělit. Nechte působit asi hodinu a poté vyperte běžným způsobem. Zašedlé prádlo bude opět bílé.

A jak bělíte zašedlé spodní prádlo vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články