Praní, změkčování a bělení ručníků je hračka | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Speciální roztok zajistí načechrané, měkké a voňavé ručníky. Jako bonus zbaví odolných skvrn i bakterií

Speciální roztok zajistí načechrané, měkké a voňavé ručníky. Jako bonus zbaví odolných skvrn i bakterií

Bílé a další světlé ručníky se velmi rychle zašpiní a po vícenásobném vyprání zdrsní. Jejich texturu však můžete docela jednoduše obnovit.

rucniky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Není nic krásnějšího než se po horké koupeli nebo relaxační sprše utřít do měkkého, čistého a voňavého ručníku, případně do stejně příjemné osušky. Mnohdy jsou však ručníky po vyprání hrubé. Poradíme vám, jak na to, aby byly ručníky opět příjemné na dotek a opravdu měkké. Potřebujete k tomu přitom jen tři obyčejné věci, které máte pravděpodobně v domácnosti.

Ručníky bude potřeba namočit

Připravte si obyčejné mýdlo na prádlo, manganistan draselný a horkou vodu. Nejprve je třeba ručníky namočit do horké vody tak, aby byly opravdu celé ponořené a mokré. Poté je nutné je z obou stran bohatě potřít mýdlem na prádlo, poskládat do vany, umyvadla nebo připraveného škopku a zakrýt plastovým sáčkem nebo potravinářskou fólii. Je to proto, aby se nevypařovala vlhkost. Takto nechte ručníky odložené přes celou noc.

rucnik bily koupelna
Zdroj fotografie: Depositphotos

Druhý den nalijte do umyvadla nebo škopku několik litrů horké vody a přidejte jednu pipetu manganistanu draselného, který okamžitě vodu zbarví do fialového roztoku s poměrně intenzivní barvou. Tento roztok důkladně promíchejte. Do tohoto roztoku pak namáčejte ručníky jeden po druhém a dobře je vymáchejte. Nakonec do roztoku vložte všechny ručníky najednou a vyperte je v něm. Nenechávejte je však ve fialové vodě příliš dlouho.

Nyní je třeba klasické praní

Po koupeli v roztoku je třeba ručníky dobře vymáchat. Můžete to udělat ručně nebo je zkrátka dát vyprat do pračky na nějaký krátký program. Je to jen na vás. Pokud je dáte do pračky, nepřidávejte již žádný prací prostředek a zadejte šetrné praní. Když ručníky vyndáte, nechte je klasicky uschnout a po uschnutí je ideálně ještě vyžehlete. Nejen, že ručníky budou díky speciální koupeli čisté a zářivě bílé, ale také velice měkké.

tuhe mydlo s levanduli
Zdroj fotografie: Freepik

S takovými ručníky bude radost se utírat. Tuto koupel svým ručníkům a osuškám ideálně dopřávejte pravidelně. Pokud se na nich objeví větší špína, zapněte nejprve ručníky na klasický program v pračce a po odstranění skvrn pak opět absolvujte tento proces. Je sice trochu zdlouhavý, ale není nikterak pracný. A za měkké a zářivě čisté ručníky ta práce stoprocentně stojí. Hodně štěstí při práci.

Vyzkoušíte tento trik na měkké ručníky?

Zdroj: Better Homes & Gardens