Časopis našeho dětství se dá dneska prodat za desítky tisíc Kč
adbz.cz » Hobby » Časopis našeho dětství se dá dneska prodat za desítky tisíc korun. Jestli jste si ho schovali, stanou se z vás boháči

Časopis našeho dětství se dá dneska prodat za desítky tisíc korun. Jestli jste si ho schovali, stanou se z vás boháči

Pokud máte doma tento časopis, zkuste s ním jít na trh. Někteří sběratelé vám za něj nabídnou klidně i nižší desítky tisíc korun.

puda kramy casopis
Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz

Ačkoli by se mohlo zdát, že je mezi sběrateli retro výrobků, jako jsou právě časopisy, poptávka především po cenných kusech ze zahraničí, vydělat hezké peníze můžete, i pokud máte doma starý Čtyřlístek. Právě totiž originální první čísla tohoto komiksu lze najít na trhu dle serveru Sberatel za desítky tisíc korun. Pokud je tedy máte doma a ještě lépe nevyluštěné, zkuste je nabídnout třeba na Aukru a brzy vás zavalí nespočet nabídek. 

Za Čtyřlístek vám sběratelé zaplatí desítky tisíc korun 

České komiksy si získaly oblibu především u nás a na Slovensku, a to zejména pokud jde o starý Čtyřlístek. Ten se dostal do oběhu v roce 1969, kdy se také na trhu objevila jeho první vydání. Pokud máte některá z nich doma, ještě lépe nová a nevyluštěná, rozhodně se jich nezbavujte a raději je nabídněte na trhu. Vášnivý sběratel vám za ně bude schopen zaplatit klidně i deset až dvacet tisíc korun. Pozor však, že velkou roli hraje stav komiksu. 

Například první číslo Čtyřlístku „Vynálezy prof. Myšpulína“ se již v minulosti prodalo na Aukru za krásných 11 211 Kč – jednalo se však samozřejmě o vydání, které zůstalo v dobrém stavu a nevyluštěné. V horším stavu se pak jeho cena pohybuje zhruba okolo 5 000 Kč, ovšem opět záleží na posouzení potenciálního kupce. Dnes poté na tomto tržišti můžete najít například kolekci prvních šesti originálních čísel v dobrém stavu za 89 100 Kč.  

Samozřejmě je třeba brát na vědomí, že cena není pevně daná a záleží především na domluvě se sběrateli. Ve většině případů však zpravidla získáte více peněz za čísla, která jsou dnes jen stěží dostupná a je o ně velký zájem. Podobná situace se poté týká například i různého retro nábytku, který dnes ve většině případů končí na skladištích. Ten však lze taktéž prodat za hezké peníze, jak jsme na webu adbz již dříve informovali.