Pěstujte bylinky, které vám prospívají dle znamení zvěrokruhu. Zaženou zdravotní neduhy a přinesou štěstí i pozitivní energii

Každé znamení zvěrokruhu má určité vlastnosti, povahové rysy a podobné vzorce chování. Lidé narození ve stejném znamení mohou mít i podobné zdravotní neduhy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každé znamení horoskopu trápí jiné nemoci. Naštěstí existují bylinky, které díky své léčivé přírodní síle pomáhají jednotlivým znamením při určitých obtížích. Pokud si zvolíte ty správné, dovedou zahnat různé zdravotní neduhy o to účinněji.

Raci mají velice citlivou povahu 

iZdroj fotografie: Pixabay

Citlivá povaha lidí narozených ve znamení raka se negativně odráží na jejich žaludku. Zároveň mají také pomalejší látkovou výměnu a většinu z nich trápí nějaké to kilo navíc. Raky velmi často zlobí krevní tlak a hormonální nerovnováha. Metabolismus jim zrychlí zázvorový čaj. Pokud mají gynekologické problémy, měli by volit měsíček lékařský. Jejich stěžejní bylinkou je však máta peprná. Ta ve formě čaje prospívá při bolestech hlavy a mimo to je skvělá i na trávení.  

Lvi mívají potíže se srdcem 

iZdroj fotografie: Pixabay

Osoby narození ve znamení lva mají často některou formu onemocnění srdce. Pokud potřebují regulovat krevní tlak, je vhodné pravidelné pití odvaru z heřmánku, třezalky tečkované nebo měsíčku lékařského. Své pokrmy by měli ochucovat bylinkami s hořkou chutí. Pro ně však takové bylinky znamenají potěšení. Patří mezi ně bazalka, kardamom, petržel a koriandr. Pokud lvy trápí žlučník, skvěle si s tím poradí výluh z artyčoku, případně šťáva z řepy. Na otoky prospěje arnika. 

Panny si musí hlídat stravu 

iZdroj fotografie: Pixabay

Vhodným jídlem pro panny je ovoce a zelenina. Složení stravy si musí hlídat vzhledem ke střevním a žaludečním problémům. Hlavní bylinkou je proto pro ně sléz maurský. Pomáhá nejen se žaludkem a střevy, ale také s kašlem, zahleněním a je skvělý i na vyrážky. Levandule nebo majoránka vyřeší problémy se stresem a napětím. Stačí si pouze uvařit čaj. Nachlazení zažene eukalyptus nebo černý bez.  

Váhy dovedou potrápit ledvinové potíže

iZdroj fotografie: Pixabay

Lidé narození ve znamení vah mívají potíže s ledvinami a močovým měchýřem. Na to je vhodné pití čaje z břízy nebo zlatobýlu. Celík zlatobýl je trvalka, která je prospěšná při léčbě nemocí močových cest, dokáže rozpustit ledvinové kameny a má dezinfekční účinky. Meduňka nebo mateřídouška pomohou ulevit od stresu, sporýš lékařský naopak odežene bolesti hlavy.  

Štíři mívají poruchy spánku 

iZdroj fotografie: Pixabay

Vřes nebo meduňka – tyto byliny by štíři měli mít doma. Meduňka jim pomůže při poruchách spánku, jelikož má uklidňující účinky. Vřes naopak napomáhá při onemocnění ledvin, průjmu, křečích i kolice. Také je vhodný při léčbě nemocí jater a žlučníku. Další vhodnou bylinkou pro toto znamení je pelyněk, případně listí z ostružin. Pokud má štír vysoký tlak, měl by jíst česnek.  

Střelci by měli volit pampelišky 

iZdroj fotografie: Pixabay

Čaj z pampelišek nebo pampeliškové listy do salátu – tak by měl vypadat jídelníček střelců. Pampeliška zbavuje tělo škodlivých látek a podporuje správnou funkci žlučníku. Střelci totiž trpí na zažívací obtíže a problémy s játry. Na játra jim pomůže čekanka, jež podporuje trávení. Je také vhodná jako podpůrný prostředek při léčbě diabetu.  

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články