Avokádo dozraje za 10 minut díky tomuto triku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak dozrát avokádo za 10 minut? Fenomenální domácí trik, který překvapí svou primitivností

Jak dozrát avokádo za 10 minut? Fenomenální domácí trik, který překvapí svou primitivností

Máte rádi avokádo, ale někdy se vám stává, že si z obchodu donesete nezralý kus tvrdý jako kámen? Díky tomuto triku vám dozraje před očima.

avokado dozravani
Zdroj fotografie: iStock

V poslední době nabírá avokádo hodně na popularitě. Pokud jste zastáncem zdravého stravování, určitě jste již toto ovoce ochutnali. Můžete jej použít k přípravě zdravých pomazánek, ovocných koktejlů, polévek, salátů, nebo jen tak nakrájet na toast s vejcem. Nejlepší je avokádo měkké tak akorát, ale to je při nákupu v obchodě dost těžké poznat. Pak ho musíte nechat pár dní odležet. Díky tomuto jednoduchému triku vám však avokádo dozraje do 10 minut.

Zelené zdravíčko s peckou

Není divu, že je avokádo tolik oblíbené. Je velmi chutné a obsahuje spoustu látek, které jsou prospěšné pro vaše celkové zdraví. Je bohaté na draslík, vitamin E, vlákninu, nenasycené mastné kyseliny a folát, což je jedna z forem vitaminu B. Jeho konzumace má tedy blahodárný vliv na váš mozek, zažívání, krevní tlak, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a u těhotných žen má pozitivní vliv na vývoj plodu.

Nechte avokádo dozrát na počkání

V obchodech, hlavně tedy v supermarketech, často natrefíte na nezralá avokáda. Pokud jste dost trpěliví, můžete počkat 4-6 dní. To je doba, za kterou zakoupené syrové avokádo dozraje přirozenou cestou. Jestli však máte na něj chuť už teď a nechce se vám čekat, vyzkoušejte následující metodu, která vám zajistí, že si své oblíbené ovoce budete moct vychutnat hned.

Nakrájené avokádo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tento trik je velmi jednoduchý a pomůže vašemu avokádu dozrát za 10 minut. Připravte si alobal, do kterého zabalíte nezralé avokádo. To pak vložte do trouby předehřáté na 90 stupňů a po 10 minutách ho vyndejte. Výsledkem bude krásně zralé avokádo, které změkne a po krajích se zahřeje. Teď už ho můžete konzumovat. Je na vás, jestli si ho necháte nejdříve vychladnout, nebo ho sníte rovnou po vytažení z trouby za tepla. Pochutnáte si v obou případech.

Jaké je vaše oblíbené jídlo s avokádem?

Zdroj: TheSpruce