Ucpaný odpad se dá uvolnit aspirinem. Rozpustí vlasy i špínu ulpívající na stěnách trubek

Ucpaný odtok ve sprchovém koutě, vaně nebo umyvadle dokáže pořádně pozlobit. Naštěstí vám na vyřešení tohoto problému stačí aspirin a trocha octa.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Někdy ani sebelepší péče o koupelnu nestačí k tomu, abyste se problému vyhnuli. Je to logické, protože se v odtoku nacházejí vlasy, vousy a zbytky mycích prostředků, které odpadnímu potrubí prostě nesvědčí. To vše ho může ucpat, a obtíž je na světě. Pokud se vám nechce z finančních důvodů volat instalatéra, vyzkoušejte vychytávky, které jsou léty prověřené.

Vlasy v odpadu jsou velký problém

Když se nad problémem s odtokem zamyslíte, musí vám být vše jasné. Klíčem ke spokojenosti je pravidelná údržba. Pokud nejste zastánci chemických čistidel, protože mají neblahý vliv na životní prostředí, vyzkoušejte odpad vyčistit běžnými prostředky. Ušetříte nejen peníze za drahé chemické produkty, ale také za specialistu na čištění odpadů. A věřte, že každý řemeslník si účtuje nemalé poplatky. Když v odpadu spatříte nahromaděné vlasy a vousy, jednejte.

Pomocníky najdete ve spíži i lékárničce

Všimnete-li si, že je odtok ucpaný nebo přes něj začíná voda špatně protékat, na nic nečekejte. Jako první pinzetou vytáhněte usazené vlasy a vousy. Je to poněkud nepříjemné činnost, ale efektivní. Po jejich odstranění pokračujte v čištění. Můžete si vybrat hned ze tří možností, jak postupovat. V každém případě použijete jen věci, které máte jistě doma. Jedná se o tabletky aspirinu, jedlou sodu, ocet a sůl.

tablety aspirinu iZdroj fotografie: Pexels

Použijte 2 tablety aspirinu nebo jedlou sodu

  1. Se silně ucpaným odtokem si poradí kombinace aspirinu a octa. Postačí, když do odtoku vhodíte dva aspiriny a zalijete je dvěma sklenicemi octa. Směs začne bublat, což je správné. Na povrch se dostane špína, která nemá v odtoku co dělat. Všechny usazeniny z trubek včetně vlasů a chlupů se uvolní. Po pár minutách do odtoku nalijte horkou vodu.
  2. Nemáte-li doma aspirin, nevadí. Do odtoku nasypte dvě lžíce jedlé sody a zalijte sklenicí octa. Během chvíle vznikne pěna. Po hodině odtok propláchněte horkou vodou.
  3. Poslední možnost je podobná jako ta předchozí, přidáte však navíc sůl. Smíchejte 2 lžíce jedlé sody a soli, nasypejte je do odtoku a zalijte šálkem octa – začnou se dít věci. I v tomto případě proces zakončete tím, že vše spláchnete trochou horké vody.

A jak čistíte odpad vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články