Cesta za klidným spánkem aneb Jak se zbavit negativní energie v domě: Pomůže kadidlo i přesun postele

Občas se můžete stát, že se u sebe doma přestanete cítit dobře. Abyste to změnili k lepšímu, zkuste v bytě udělat několik změn.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdy se může stát, že se v domě usadí negativní energie. Pociťovavat to mohou především citlivější lidé. Občas si ale i „tvrďáci“ mohou ve svých domech začít všímat nepříjemných změn. Jsou to například nepříjemné pachy, jako zatuchlina. Přidá-li se nespavost, podrážděnost a únava, může to vést i ke konfliktům s blízkými. Aby nánosy negativní energie neměly špatný vliv na vaše psychické i fyzické zdraví, je potřeba přistoupit k několika změnám v domě.

Zbavte se negativní energie úklidem

Uklizený dům působí harmoničtěji než neuklizený i bez ohledu na to, zda v něm panuje negativní energie či nikoliv. Generální úklid pomůže utřídit nejen věci v domě, ale i myšlenky ve vaší hlavě. Zbavte se všech poničených, děravých i rozbitých věcí. Na nich ulpívá nejvíce škodlivé energie. To samé udělejte s umělými i sušenými rostlinami, parožím či přehršlem suvenýrů z dovolených. Všechny místnosti pořádně vyvětrejte, čerstvý vzduch byt osvěží.

Kadidlo a uklidňující plamen svíčky

Někteří mají dobré zkušenosti s vykuřováním domu. Kadidlo má očistit prostor od negativní energie, které se na obyvatelích domu podepisuje. Populárním vykuřovadlem jsou kořenitá šalvěj bílá a santalové dřevo s citrusovou vůní. Kouř zbaví prostor zlé energie a eliminuje nežádoucí viry, bakterie, plísně a hmyz. Vykuřovat můžete i vlastními usušenými bylinami nebo bobkovým listem. Začněte s rituálem od vchodových dveří a postupujte po domě ve směru hodinových ručiček. Příjemnější atmosféru v domě navodí i oblíbené vonné svíčky.

Negativní energie v domě - svíčky iZdroj fotografie: Depositphotos

Negativní energie ovlivňuje spánek

Máte kvalitní matraci, spíte pod povlečením z kvalitních materiálů, a přesto váš spánek nestojí za nic? Možná se postel nenachází ve správné části ložnice. Podle zásad umění feng shui by vaše lůžko mělo stát u stabilní stěny. To znamená, že by se nemělo nacházet pod oknem nebo přímo přede dveřmi. Ideálně byste k němu měli mít přístup ze tří stran. Pamatujte, že do ložnice nepatří počítač ani televize, nacházet by se tu měly jen věci spojené se spánkem.

Jak bojujete s negativní energií ve vašem domě?

Zdroj: YogaBasics
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Narecki

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky