Podceňovaná surovina, která odstraní vodní kámen, usazenou špínu, bakterie i viry. Při správném použití umí citron divy

I vy nemáte rádi dráždivý zápach z chemických čisticích prostředků, které jsou k zakoupení v drogeriích? Zkuste jiné prostředky, pro tělo neškodlivé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Četli jste si někdy složení moderních čisticích prostředků? Jistě jste byli v údivu. Už jen obsah chloru dráždí dýchací cesty a způsobuje alergie. A to nemluvě o dalších toxických látkách a chemikáliích. Jen málo lidí ví, že není třeba tyto prostředky používat, abyste svou domácnost zbavili špíny nebo zápachu. To stejné platí i o choroboplodných zárodcích. Inspirujte se alternativou, která bude šetrná k vašemu zdraví, ale i k přírodě.  

Vodní kámen a usazeniny budou rázem pryč

Možná již tento způsob využití znáte. Jedná se o nejběžnější použití kyseliny citronové. Stačí do konvice nasypat trochu kyseliny a zalít ji vodou. Zapněte rychlovarnou konvici a po vylití bude opět jako nová. Pokud konvici nechcete zapínat, nemusíte. Stačí, když do ní napustíte horkou vodu a necháte odstát do vychladnutí. Vodní kámen se rozpustí a konvice bude opět hezká. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velkým problémem tvrdé vody je, že se prací prostředek nebo klidně i tablety v myčce nerozpouští tak, jak by měly. To jistě vede k hromadění špíny a následně ke vzniku plísně a zápachu. Nánosy jsou mazlavé a plesnivé. Nejhorší je, že prádlo a ani nádobí nebude řádně čisté. Vyřešte tyto potíže jednoduše – smíchejte dvě polévkové lžíce kyseliny citronové s jednou lžící jedlé sody a nasypte ji do zásobníku myčky nebo pračky a spusťte. 

Dřez, toaleta a dezinfekce

Co děláte pro odstranění vodního kamene ze dřezu? Zajdete do drogerie a koupíte chemii. Dělá to tak většina z nás. To je ale škoda – proč si tak ničit zdraví? Lze použít několik lžic kyseliny citronové s horkou vodou a polít dřez nebo klidně i umyvadlo či vanu. To stejné platí i o skvrnách v toaletě nebo ve vaně. Rezavé skvrny, které tam jsou snad přibetonované, mohou být odstraněny stejným způsobem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Záchodová mísa trpí vodním kamenem. Voda v míse stále stojí, do toho kyseliny z moči a jiné nečistoty kámen pochytá. Rozhodně se nejedná o nic vzhledově krásného. Nasypte do toalety dostatečné množství kyseliny, nechte působit a následně vše zalijte horkou vodou. Možná vás to udiví, ale kyselina je silným antimikrobiálním činidlem. Takže pokud ji rozpustíte ve vodě, můžete s ní vydezinfikovat kuchyňskou linku, stoly, židle a jiné. 

Zdroj: Greencitizen

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články