Odvápnění varné konvice od vodního kamene, usazenin a parazitů levným způsobem pomocí věcí ze spíže

Vodní kámen je nepříjemnou záležitostí, která nás umí potrápit všude tam, kde naše spotřebiče přicházejí do kontaktu s vodou. Čištění je ale snadné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vodní kámen je nepříjemným úkazem, který postihuje naše spotřebiče všude dam, kde dochází ke kontaktu vodou nebo vyšší vlhkostí. Jedná se tak o pračku, vodní dřez, umyvadlo, rychlovarnou konvici a mnoho dalších. Díky těmto jednoduchým radám a trikům však jeho odstraňování nemusí být zdlouhavou noční můrou, ale může jít raz dva.

Odvápnění konvice octem

Ocet patří mezi jedny z nejúčinnějších čistících, dezinfekčních a antibakteriálních prostředků, se kterým nebude odstranění vodního kamene téměř žádný problém. Stačí pouze naplnit varnou konvici octem a vodou v poměru 1:1 a nechat povařit. Poté roztok vylijte a vypláchněte vlažnou vodou. Pokud vodní kámen zůstal, postup opakujte.

iZdroj fotografie: Unsplash

Odstranění vodního kamene pomocí citronu

Další jednoduchou a účinnou metodou je odstranění vodního kamene citronem. Stačí opět naplnit rychlovarnou konvici až po okraj vodou a vymačkat do ní šťávu z jednoho citronu. Zbylou část citronu nakrájíme a vhodíme do konvice. Necháme povařit a poté opět vypláchneme vlažnou vodou. Citron navíc přispěje svěží vůní.

iZdroj fotografie: Unsplash

Čištění konvice jedlou sodou

Mezi další účinné bojovníky s vodním kamenem patří také jedlá soda neboli soda bikarbona. Ta má velmi silné čistící, bělicí a dezinfekční účinky. Stačí ji pouze nasypat do vnitřní části konvice a zalít vroucí vodou. Nechejte působit a poté vylijte a konvici vypláchněte. Ta by po tomto zákroku měla být čistá a bez vodního kamene.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vodní kámen zničí též Coca Cola

Pokud se vodního kamene chcete zbavit zcela pečlivě, použijte Coca Colu. Stačí ji nalít do vnitřní části konvice a nechat vařit. Po uvaření nechte tuto látku přibližně 30 minut působit, poté vylijte a několikrát vypláchněte. Jedná se dokonalý způsob, jak odstranit vodní kámen a mít na delší dobu naprostý klid.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zdroje: Housewife

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články