Žena koupila veřejnou toaletu a proměnila ji ve vysněný byt

Často se na internetu setkáváme s příběhy lidí, které zakoupili budovu v šíleném stavu, anebo z dodávky či kamionu vytvořili hotový ráj. Dnes se podíváme na další z těchto případů, ale tentokrát jde o něco trochu jiného.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Dnes se totiž podíváme na ženu, která se rozhodla přestavět místo, kam by běžný člověk asi nikdy nešel. Natož aby ho napadlo takové místo zakoupit.
Netradiční nemovitost

Laura Clarke je architektka z Anglie. V roce 2005 absolvovala na Glasgow School of Art a přestěhovala se do Londýna, kde jednoho dne narazila na opuštěnou veřejnou toaletu. Většina lidí by tam šla jen v případě nejvyšší nouze a rozhodně by je to netěšilo. Dívka si toto místo ale okamžitě zamilovala. V její hlavě se totiž začaly objevovat nápady, jak by katakomby přestavěla, což také udělala. Reakce jejího okolí na koupi byly dvojího rázu.

  • Někteří se od srdce zasmáli,
  • jiní si mysleli, že se naprosto zbláznila.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Laura Clarke je architektka z Anglie

Historie tohoto místa je ovšem dlouhá. Zvláštností této veřejné toalety je, že se nachází v podzemí. Budova byla postavena v roce 1929, ale od roku 1980 nebyla používána. Žádný člověk tam nevkročil po více než 30 let. A při pohledu na stav místnosti to bylo naprosto jasné. Odpadky, suť a loupající se stěny byly úplně všude!

Původní plány byly trochu jiné

Laura původně chtěla tento prostor proměnit v minikino nebo bar. Tři roky však nedokázala vyřešit všechny byrokratické problémy. Potom se dívka rozhodla vybudovat zde svůj vysněný byt, a to v této nevzhledné místnosti. Většinu prací přitom provedla sama – od demolice příček a výstavby nových zdí, až po instalaci elektrického vedení a malování stěn. Přestavba jí zabrala celkem 5 let.


iZdroj obrázku: Pixabay
Laura původně chtěla tento prostor proměnit v minikino nebo bar

Nyní je byt úžasně moderní, laděný do červena. Najdete tam prostornou kuchyň, koupelnu s vanou, obývací pokoj, ložnici, šatnu a dokonce i balkon s posezením. Na první pohled byste vůbec netipovali, že tam původně byly veřejné toalety.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 222 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?