29letá žena si za hubičku pořídila dům svých snů. Koupila zchátralý obchod na vesnici a sama ho zrekonstruovala

Mladá žena se rozhodla koupit starý, polorozpadlý obchod, aby ho mohla záhy přestavět na vlastní bydlení. Vše zvládla sama a bez pomoci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Teprve devětadvacetiletá Negin Entezarjou vždy snila o tom, že bude žít nedaleko přírody, ve vlastním bytě se zahradou a vesměs se vším, co ji dělá šťastnou. Jakmile si proto všimla inzerátu, který nabízel starý polorozpadlý obchod, na nic nečekala a rozhodla se jej rychle zakoupit. Přestože byl dle serveru Sosialnytt v ohavném stavu, mladá žena v něm viděla velký potenciál a rozhodla se jej sama přestavět. Její výsledek vám naprosto vyrazí dech. 

Dívka vždy snila o něčem víc 

Negin je městská dívka, která vyrostla ve velmi malém bytě. Vždy proto snila, že si pořídí vlastní velké bydlení se zahradou a nejlépe nedaleko přírody, kde by měla klid od lidí, ale zároveň mohla dojíždět do civilizace. Jakmile na ni proto vyskočil inzerát prodávající starý, polorozpadlý obchod poblíž jejího města, dostala úchvatný nápad. Nemovitost rychle odkoupila s tím, že ji zcela sama přestaví ve své bydlení snů. 

Nemovitost sice byla těžce poškozena a měla řadu nedostatků, ale to Negin nerozhodilo a naopak v ní rozpoutalo touhu postavit se této výzvě. Díky svým bohatým pracovním zkušenostem ve světě stavebního inženýrství a interiérového designu si tak dle webu Expressen navrhla veškeré detaily přestavby sama. Jedinou pomocí pro ni byli odborníci na položení nové střechy, renovaci fasád a provádění elektrikářských a instalatérských prací. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Negin Entezarjou (@rabygods)

Skoro vše zvládla bez pomoci ostatních 

Palec nahoru patří mladé ženě i proto, že se do rekonstrukce vrhla po rozchodu s bývalým přítelem. Jak totiž uvedla během rozhovorů, měli v plánu společně vybudovat jiné bydlení, které již dokonce zakoupili. Kvůli mnoha sporům se bohužel nakonec rozhodla jít vlastní cestou, čehož však dnes vůbec nelituje. „Bylo mnoho dlouhých večerů. Od té doby, co pracuji na plný úvazek, nemám skoro žádný volný čas. Ale stálo to za to,“ prozradila Negin. 

Co si o této rekonstrukci myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články