S rezavou špínou na dně záchodu zatočí kyselina citronová: Bez drhnutí

Pohled na toaletu, v níž se vyskytují sedimenty rzi, je nepříjemný. Pokud se chcete tohoto problému zbavit, musíte ihned jednat. Vystačíte si s jedním přírodním prostředkem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V domácnostech, kde je tvrdá voda, se v záchodových mísách tvoří a usazuje rez. Určitě jste se s touto obtíží už někdy setkali. Nejhorší na tom je, že si s ní mnohdy neporadí ani předražené chemické prostředky. Rez se dostává do WC zrezlými vodovodními trubkami i prvky, které se nachází v zanesených toaletních nádržích. Jedná se o železné části, jež jsou typické pro tvrdou vodu. Nutné je používat filtr nebo změkčovač vody.

Rez odstraníte i bez chemie

Rezavých skvrn se zbavíte i zcela bez chemie a nebudete k tomu potřebovat nic neobvyklého. Pokud máte doma kyselinu citronovou, máte vyhráno. Jen to bude chtít trochu trpělivosti.

  1. Večer nasypte do záchodové mísy kyselinu citronovou a nechte ji přes noc působit.
  2. Nemáte-li prášek po ruce, použijte čerstvé citrusy. Předtím je však nakrájejte na kousky a ponořte do solného roztoku či jedlé sody. Sílu čisticí látky zesílíte a toaletu hravě vydrhnete.
  3. Pokud je toaleta silně znečištěná, musíte na to jinak. Z citronové šťávy a jedlé sody si připravte konzistentní hmotu, s níž budete WC čistit. Nejlepší bude, když vodu z toalety vypustíte. Pastu nechte působit alespoň hodinu a poté vše důkladně očistěte.

Bílý ocet dokáže divy

Žádná hospodyňka se při úklidu domácnosti neobejde bez octa. Tento všestranný prostředek pomůže i při čištění rezavých skvrn v toaletě.

  1. Jako první vypusťte z WC vodu a poté do záchodové mísy nalijte dva šálky nezředěného octa. Vše vydrhněte štětkou.
  2. Pokud budou skvrny stále viditelné, neklesejte na mysli. Opět do mísy vlijte dva šálky octa a nechte je působit klidně i přes celou noc. Ráno budete mile překvapení.
splachování wc iZdroj fotografie: Depositphotos

Cola je super čistič na WC

Jestliže máte doma colu, trošku si jí odlijte a použijte ji k vyčištění WC. Možná se budete divit, ale skutečně se jedná o efektivní čistič rzi a vodního kamene. I v tomto případě vypusťte z nádržky vodu a do mísy přilijte adekvátní množství coly. Nechte ji působit přes noc a ve finále rez štětkou vydrhněte.

Jak čistíte rez v toaletě vy?

Zdroj: PlumbWorld
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články