Farma přestavěná jako dům pro čtrnáctičlennou rodinu | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Rodina o 14 členech chtěla bydlet pospolu: Po několika neúspěšných pokusech najít bydlení objevili farmu, kterou proměnili v luxusní sídlo

Rodina o 14 členech chtěla bydlet pospolu: Po několika neúspěšných pokusech najít bydlení objevili farmu, kterou proměnili v luxusní sídlo

Snad každý člověk si jako malý přál bydlet na farmě, kde bude hodně zvířat, o která by se mohl starat. A někomu se tento sen dokonce splnil.

farma francie budova
Zdroj fotografie: Se souhlasem Victor Grandgeorge

Žena jménem Bertranda Dupuise si ze všeho nejvíce přála dům na venkově, do kterého se vejde její početná rodina. Trvalo dlouhé tři roky, než se jí její sen splnil. Kromě ženy a její matky se do domu přestěhovali také její manžel, její dvě sestry a jejich manželé a dalších 7 dětí. A když konečně našli ideální dům, museli ho od základu zrekonstruovat.

Chtěli žít pohromadě

Rodina Bertrandy žije v Paříží, ale nenavštěvují se tak často, jak by si přáli. Nejprve začala nějaký dům hledat její matka, ale našla pouze takový, jenž měl 8 pokojů, což by jim nejspíš nestačilo. Než konečně našli farmu, která byla opravdu obrovská, uběhly necelé tři roky a oni si mezitím prohlédli více než 100 různých nemovitostí.

farma francie schodiste
Zdroj fotografie: Se souhlasem Victor Grandgeorge

Tato farma je opravdu obrovská, nachází se v ní bazén, stodoly, ovčín a samozřejmě ještě obytná část. Díky svým dispozicím byla už od začátku pro rodinu Bertrandy Dupuise naprosto ideální, protože její členové tak mohli společně trávit co nejvíce času. Na druhou stranu chtěli mít své soukromí, což jim právě farma umožňovala. Například nechodí spát všichni ve stejnou dobu a díky tomu, jak je dům velký, se neruší.

Bylo potřeba hodně oprav

Tato nemovitost byla ve velmi špatném stavu, už když ji její bývalý majitel v roce 2003 koupil. A přestože se do oprav pustil s veškerou vervou, zbyla na současné majitele ještě spousta nedodělků a kostlivců ve skříni. Jeden ze švagrů je však architekt, a dokázal tak vypracovat skvělé plány na rekonstrukci.

farma francie obyvaci pokoj
Zdroj fotografie: Se souhlasem Victor Grandgeorge

Nejdůležitější bylo zateplení celého objektu. Dá se říct, že ve výsledku je vytápění tohoto domu levnější než vytápění bytu 2+1, v němž jedna z rodin dosud žila. Když vejdete do domu, ocitnete se v obývacím pokoji, vpravo od něj se nachází kuchyně a jídelna je zase vlevo. Celý objekt byl kompletně zrekonstruovaný, ovšem zútulnily ho předměty a nábytek, které rodina již dříve vlastnila.

Dům je opravdu krásný

V patře se nachází ložnice s vlastní koupelnou a ještě velké apartmá. Na schodišti si hned na první pohled všimnete obrovského lustru. Ten se totiž skládá z několika různých svítidel se skleněnými stínidly v různých výškách. V obývacím pokoji se nachází obrovské gauče a vedle nich dvě velké černé lampy, jež zaregistrujete jako první.

farma francie pohled na kuchyn
Zdroj fotografie: Se souhlasem Victor Grandgeorge

Stará dubová knihovna byla vyměněna za modernější. Členové rodiny se shodli na tom, že budou mít jen jednu velkou kuchyň, nepotřebují jich více. I když si všichni užívají svého soukromí, chtějí spolu trávit hodně času, a to zejména při konzumování dobrého jídla. Když se na tento dům podíváte, nikdy byste neřekli, že to ještě před několika lety byla stará farma.

Který aspekt této povedené rekonstrukce oceňujete nejvíce?

Zdroj: Houzz