Jak na zářivě bílé prádlo po každém praní? Zapomeňte na drahé přípravky
adbz.cz » Hobby » Bílé prádlo, ručníky a záclony nikdy nebyly bělejší. Zapomeňte na drahé prostředky. Nejvíce pomůže obyčejná jedlá soda, aspirin nebo ocet

Bílé prádlo, ručníky a záclony nikdy nebyly bělejší. Zapomeňte na drahé prostředky. Nejvíce pomůže obyčejná jedlá soda, aspirin nebo ocet

Chcete mít zářivě bílé prádlo po každém praní? Zapomeňte na drahé čistící prostředky a využijte tyto rady a tipy pro dokonale bílý výsledek vašeho prádla.

bile pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Bílé prádlo, ať už se jedná o jakýkoliv kousek, má bohužel velmi častou tendenci k změně barvy. Většinou se jedná o nažloutnutí, zešednutí nebo zrůžovění. Základním pravidlem je proto prát bílé prádlo zcela odděleně, mnohdy se ale i tak stane, že bílá jednoduše nevydrží bílou a během praní změní svůj odstín. Jak tedy na to, aby bylo prádlo po každém praní zářivě čisté a udržovalo si krásnou bílou barvu?

ciste bile rucniky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zázrak s názvem jedlá soda

Jedním z nejlepších přípravků pro bělení prádla je s jistotou jedlá soda, nebo také soda bikarbona. Ta má kromě využití v kuchyni hned celou řadu výhod mimo ni, díky svým vysoce čistícím, antibakteriálním a bělícím účinkům. Stačí tedy pouze rozpustit 6 polévkových lžic jedlé sody v 5 litrech vody a namočit do tohoto roztoku prádlo na několik hodin. To poté dáte vyprat jako obyčejně, překvapením však bude výrazně bělejší výsledek praní.

jedla soda 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Aspirin nejen na bolest

Nejen na bolest hlavy, ale také pro bělení prádla můžete využít tento běžně dostupný lék, který díky vysokému obsahu kyseliny acetylsalicylové disponuje vysoce bělícími a čistícími účinky. Ty pronikají hluboko do látky, kde dovedou odstranit skvrny, ale i našedlý nebo nažloutlý odstín. Stačí rozpustit 5 tablet aspirinu ve vodě a opět do tohoto roztoku namočit prádlo na několik hodin. To poté opět jenom vyperete a můžete se těšit z bílé, která je opravdu bílá.       

aspirin
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ocet jako hrdina pro domácnost

Ocet je surovinou, která je již pro své všestranné využití v domácnosti dobře známá. Při praní však působí nejen dezinfekčním a antibakteriálním účinkem, ale má také výrazný vliv na bělost prádla. Pokud tedy do lavórku s vodou nalijete podle potřeby jeden nebo dva pohárky octu a necháte prádlo na noc odmočit, po následném praní bude mnohem bělejší, než předtím a vy tak máte po problému.  

jablecny ocet
Zdroj fotografie: Depositphotos

Voda s citronem nejen jako letní osvěžení

Voda s citronem je nejvíc známá jako opravdu skvělé a účinné letní osvěžení, její  účinky však sahají i mnohem dál. Pokud totiž do vroucí vody nakrájíte několik plátků citronu, namočíte do ní prádlo a poté jej dáte vyprat, bude zářivě bílé a navíc provoněné krásnou svěží vůní citronů. Citrony navíc působí i desinfekční funkcí a prádlo zbaví bakterií uvnitř látky.

citrony
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: SewGuide