Štítová architektura rodinného domu v inovativním konceptu
adbz.cz » Architektura » Štítová architektura rodinného domu v inovativním konceptu „dům v domě“ takřka uprostřed lesa s potokem

Štítová architektura rodinného domu v inovativním konceptu „dům v domě“ takřka uprostřed lesa s potokem

Architektonický projekt House Am Feuerbachl přináší inovativní koncept „domu v domě“, kde se výrazné objemy prolínají v organické integraci s okolní krajinou. Tato moderní stavba nejen zdůrazňuje tradiční štítovou architekturu, ale také překonává výzvy, jako je průtok malého potoka, a vytváří dynamický a vizuálně poutavý obytný prostor.

Dům v domě
Zdroj fotografie: Tiskové materiály he und du ZT GmbH, fotograf David Schreyer

Projekt s názvem House Am Feuerbachl přináší inovativní koncept „domu v domě“, kde se v rámci celkové architektonické struktury prolínají výrazné objemy. S důrazem na organickou integraci s okolní krajinou a implementací tradiční štítové architektury vytváří tento design výrazný a dynamický obytný prostor.

Udržitelnost a soulad

Zvládání specifických výzev, jako je například průtok malého potoka na pozemku, zahrnuje konstrukci mostu, který dodává projektu zvláštní kouzlo. Pro dosažení maximální udržitelnosti byly pečlivě vybírány stavební techniky a materiály, které se v souladu s přírodou zapojují do celkové struktury projektu.

rodinný dům
Zdroj fotografie: Tiskové materiály he und du ZT GmbH, fotograf David Schreyer

Funkčnost interiéru

Vnitřní uspořádání domu Am Feuerbachl vytváří nejen příjemné, ale také vizuálně poutavé životní prostředí. Různé prostory umožňují jasnou separaci funkcí, přičemž zároveň udržují dojem otevřenosti a propustnosti mezi jednotlivými částmi domu. Jak uvádí web ArchDaily, sedlové střechy nejen dodávají architektonickou eleganci, ale rovněž přispívají k vytvoření jedinečných vnitřních prostorů, které zvyšují celkovou obyvatelnost domu a estetickou přitažlivost.

Potok na dosah ruky

Projekt klade důraz na harmonickou symbiózu s přírodou, která se plynule prolíná s okolním prostředím. Navzdory výzvám, jakou představuje malý potok na pozemku, se do designu podařilo zakomponovat most, který nejen přeměňuje překážku v okouzlující prvek, ale rovněž posiluje spojení s přírodní krajinou, umožňuje obyvatelům užívat si krásu potoka a jeho okolí.

zahrada domu
Zdroj fotografie: Tiskové materiály he und du ZT GmbH, fotograf David Schreyer
Architekti:He und du ZT GmbH
Plocha:230 m²
Realizace:2020
Lokalita:Mils, Rakousko