Ze školního autobusu dům pro pětičlennou rodinu | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Starý autobus z vrakoviště přestavěli na snový dům pro 5členou rodinu. Interiér šikovně přizpůsobili všem příslušníkům

Starý autobus z vrakoviště přestavěli na snový dům pro 5členou rodinu. Interiér šikovně přizpůsobili všem příslušníkům

Ne každý si může dovolit postavit vlastní velký rodinný dům, protože je to opravdu finančně náročné. Proto se lidé naučili docela dost experimentovat.

autobus karosa
Zdroj fotografie: Mixik / Creative Commons / CC BY-SA

Už jste mohli několikrát vidět, jak se z obyčejné dodávky stal rodinný dům, který se může vyrovnat luxusním vilám. Nyní se můžete podívat na to, jak se jedna rodina rozhodla, že si z velkého starého školního autobusu udělá dům, v němž se dá krásně bydlet. Díky internetu se tyto přestavby stávají velice oblíbenými a lidé jsou zvědaví na to, s čím zase někdo přijde, aby se mohli trošku inspirovat.

Je to bydlení pro celou rodinu

Úplně nejlepší na předělávání autobusu na dům je především to, že nemusí sloužit pouze pro jednotlivce nebo pro páry. Takové domy jsou totiž vhodné i pro celou rodinu a dostatek místa tam bude mít každý. A toto je případ pětičlenné rodiny Sullivanových ze státu Washington, která se nedávno přestěhovala do dlouhého autobusu, kterému začali říkat „Velká Bertha“.

Bydleli v drahém bytě

Otec této rodiny Brian pracuje v letecké výrobě a jeho žena je především matka, ale dříve dělala interiérovou designérku. Brian říká, že než se nastěhovali do tohoto autobusu, žili ve dvoupokojovém bytě, jehož pronájem a údržba byly velice drahé. Pár sice pracoval, ale stále cítili, že opravdu nemají dostatek peněz. Ještě k tomu měli jedno dítě a stěžovali si, že se mu nemohou oba věnovat spolu, jako rodina.

Rozhodli se, že předělají autobus

O několik týdnů později dostal Brian nabídku práce, která ale byla o několik měst dál. Rodina tak musela vymyslet plán, aby Brian nemusel každý den dojíždět několik hodin domů. Na internetu náhodou uviděli video, jak někdo předělává autobus na malý obytný dům, a tento nápad se jim tak zalíbil, že se rozhodli, že udělají úplně to stejné, akorát s větším autobusem. A tento nápad dokončili během roku a několika měsíců.

Prohlídka domu

Jakmile vejdete do autobusu, uvidíte rohožku a botník. Tento botník také může sloužit jako pracovní stůl. Poté jsou tam velké masivní dveře, které tento prostor oddělují od zbytku domu. Po zavření dveří můžete vidět gauč, jenž má v sobě spoustu úložného prostoru, a k dispozici jsou i nástavce, díky nimž se z něj dá udělat další postel, kdyby náhodou přišla návštěva.

Kuchyně je dostatečně velká a skvěle vybavená, protože rodina velice ráda vaří různá jídla. Dále se tu nachází koupelna, kde je kompostovací záchod, sprchový kout a pračka. Také tu nesmí chybět dětský pokoj, protože rodina má už 3 děti. A úplně vzadu je umístěna ložnice. Interiér je opravdu dobře navržený, a tak z malého prostoru vznikl prostor multifunkční.

Jak se vám tento obytný autobus líbí?

https://youtu.be/6BHaGa439lg

Zdroj: Treehugger