Nikdo nechápal, proč na louku tahají kila odpadu. Když na tom místě najednou vyrostl dům, začali ho shromažďovat také
Bydlení je v současné době příliš drahé téměř pro každého a kvůli tomu musí lidé vymýšlet jiné alternativy. Tento pár byl kreativní a nyní bydlí v pojízdném domě.
Obsah
Pokud jste se museli v posledním roce stěhovat, nebo momentálně sháníte nové bydlení, určitě už jste si všimli neskutečně vysokých cen nemovitostí. Někteří lidé nedosáhnou ani na hypotéku, a proto musí bydlení řešit pobytem u rodičů / známých, či musí slevit ze svých nároků. Tento mladý pár si nemohl dovolit koupit vlastní bydlení, a tak se zařídil jinak.
Rychle rostoucí ceny za bydlení
Se zvyšováním cen za bydlení se nepotýkají pouze ti, kteří hledají svůj domov, ale i jedinci v nájmu nebo lidé již vlastnící dům. V současnosti chtějí pronajímatelé po nájemcích vyšší nájemné a ti, co žijí ve vlastním domě či bytě, se potýkají s vyššími poplatky. Mnoho lidí se tak musí z nájmu odstěhovat a shánět něco jiného, kde majitelé nechtějí tak vysoké nájemné.
Mladí lidé mají problém s odstěhováním
Pro mladé lidi je v momentální době mnohem jednodušší a finančně přijatelnější, když zůstanou u rodičů a budou jim přispívat na bydlení. Někteří rodiče pak lépe vyjdou s poplatky a jejich potomek nemusí žít od výplaty k výplatě. I mladí lidé se však chtějí osamostatnit a rádi by bydleli ve svém. Kvůli vysokým cenám ale nemají možnost, a proto ani nepřemýšlí nad založením rodiny.
Netradiční řešení, které je výhodnější
Někteří lidé odmítají platit vysoké ceny a začnou přemýšlet nad tím, jak se osamostatnit, aniž by museli neustále řešit finance. Tento mladý pár byl hodně kreativní a použil recyklované věci na výrobu nábytku do svého domova. Zároveň vše vymyslel tak, aby výsledkem byl pojízdný malý domek. Stěny domu je vyšly na 17 000 Kč, okna dostali zdarma a dveře vzali ty, které již nikdo nevyužíval.
Pár neměl vysoké nároky
Se stavbou pojízdného domu jim pomáhala rodina a přátelé, za což jim je mladý pár velmi vděčný. Ve stavbě dokonce udělali patro s postelí, čímž získali více prostoru pod touto provizorní ložnicí. Nahoře mají i kulaté okno, což jsou dveře ze staré pračky. Pokud by vás zajímalo, proč je v pojízdném domku tolik oken, tak je to kvůli optickému zvětšení prostoru. Zároveň díky tomu, že mají doma více světla, šetří energii.
Poplatky za bydlení řeší chytře
Zatím umístili obytný dům na farmě u rodiny. Jelikož se jedná o jakýsi obytný přívěs, nemuseli získat povolení ke stavbě. Stavba není sice považována za obytný dům, avšak přesto musí pár posouvat přívěs každých 28 dní na jiné místo. Tím vyhoví místním plánovacím zákonům a nemusí platit poplatky. Pár samozřejmě nehodlá bydlet v tomto pojízdném domě napořád, ale alespoň do doby, dokud si nenašetří na bydlení.